BiPudraModaPüf Noktası

Zayıf Gösteren Elbise Nasıl Seçilir?Daha Zayıf Gösteren Kıyafetler

Zayıf Gösteren Elbise Nasıl Seçilir? Daha Zayıf Gösteren Kıyafetler

 

Her bayanın ortak amacı giydiği kıyafetlerin içinde biraz daha ince görünmektir. Giyinirken dikkat edeceğiniz bazı püf noktalar sayesinde daha ince görünmeniz mümkündür. Özellikle de başarılı bir şekilde seçilen elbiseler sizi en az 2 beden daha ince gösterecektir. Zayıf gösteren elbise seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta vücudunuzda kapatmak istediğiniz yeri belirleyerek buna göre seçim yapmanızdır.

Örneğin üst tarafı ince alt tarafı kalın olan kişiler üst kısmı vücudu saran dar elbiseleri tercih ederek dikkatleri geniş olan alt kısımdan uzaklaştırmakta ve böylelikle daha zayıf görünmek daha da kolaylaşmaktadır.

Zayıf Gözükmenin Yolları Nelerdir? 

 

Zayıf gözükmenin en önemli noktası doğru kıyafetleri seçebilmektir. Örneğin basenleri çok geniş olan birinin dar taytlar giymesi bu kusurlarını göz önüne çıkardığı için hatalı bir seçim olacaktır.

Ancak bu vücut tipine sahip olan kişilerin üst kısmı vücuda oturan diz üstü elbise modelleri arasından seçim yapmaları onları çok daha ince gösterecek ve aynı kiloda olmalarına rağmen iki kıyafet arasında en az 2 beden ince görünmelerine yardımcı olacaktır. Yine kıyafetlerinizin altına giyeceğiniz toparlayıcı korseler ile daha zayıf görünmenin yanı sıra aynı zamanda vücut kusurlarınızda kapatılacağı için daha sıkı bir vücut görünümünü yakalayabilirsiniz.

 

Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli?

 

Zayıf görünmek için giyinmek isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konu kendi vücut tiplerine göre kıyafet seçmektir. Kadınların büyük bir çoğunluğu karın bölgesinden kilo aldığı için bu bölgeyi kamufle eden kıyafetlerin seçimi büyük önem taşımaktadır. Yine dar pantolon üzerine dökümlü tunikler ya da göğüs kısmı lastikli olan dar bluzler başarılı birer seçim olacaktır.

Her kadın itiraf etmek istemese de kendi vücudunda olan kusurların farkındadır. Kıyafet seçimi için bu kusurları göz önünde bulundurarak karar vermeniz yeterli olacaktır. Başarılı bir şekilde seçilen her kıyafet sizi olduğunuzdan çok daha zayıf gösterirken aynı zamanda kendinize olan özgüveninizi de arttıracaktır. Vücut tipini bilen herkes zayıf görünmek için basit moda hilelerini yaparak başarıya ulaşacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı