SağlıkUncategorized

Yüz ve Yanak Sarkması Neden Olur?Doğal Çözüm Yolları Nelerdir?

Sending
User Review
5 (1 vote)

Yüz ve Yanak Sarkması Neden Olur?Doğal Çözüm Yolları Nelerdir?

Yüz ve Yanak Sarkması Neden Olur?

Yüz ve yanak sarkması belli bir yaştan sonra kadın ya da erkek fark etmeksizin hepimizin başına gelebilecek bir sorundur. Sorun diyorum çünkü yüz ve yanak sarkması kişiyi olduğu yaştan çok daha fazla yaşlı gösteren bir durumdur. Bu durumda haliyle çok can sıkıcı bir problem olarak kişilerin hayatlarını olumsuz yönde etkilemektedir .

Yüz ve yanak sarkmalarıyla evde doğal yöntemler ile nasıl başa çıkılır?

Yüz ve yanak sarkmaları neden olur?

Yüz ve Yanak Sarkmasının bir çok nedeni olabilmektedir.

Sigara kullanımı

Alkol kullanımı

Ucuz kalitesiz kozmetik ürünler

Sağlıksız ve yanlış beslenme tarzı

Sıvı kaybı

Uzun süreli diyetler

Dengesiz beslenme

Yukarıda saydığımız maddeleri dikkate almalıyız ve en aza indirmek için bu etkenlerden mümkün olduğunca uzak durmalıyız.

Bunların yanı sıra özellikle yüz yogası yaparak yüz ve yanak sarkmalarını tamamen yok edemesek bile en aza indirebiliriz.

Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Yüz Yogası – Başlangıç Seviyesi Ders

Yüz ve Yanak Sarkmasına Doğal Çözüm Yolları

Yüz Sarkması için Buz Maskesi

Yüz sarkmaları için doğal çözüm yollarının biri de buz maskesidir. Buz yüzünüzün daha çabuk toparlanmasına yardımcı olacaktır.

Buz maskesi yapmak için yöntem ve malzemeler çok basit. Maden suyunu buz kalıplarına dökün ve buzluğunuzda donmasını bekleyin. Donduktan sonra bu buz kalıpları ile cildinize masaj yapabilirsiniz.

Yüz ve yanak sarkması olan kişilerin uygulayabileceği bir diğer basit doğal çözüm yolu ise salatalıktır. Bir salatalığı güzelce yıkayın ve kabuklu olarak rendeleyin.yüzünüzde yaklaşık 15-20 dakika kadar bu rendelenmiş salatalığı bekletin. Ilık su ile yıkayın.

Yüz ve Yanak Sarkmasına Yaş Maya Maskesi

Yaş Maya Maskesi

Yarım yaş mayayı süt ile güzelce ezerek inceltin. Krem maske kıvamına gelince cildinize sürebilirsiniz.Yaklaşık yarım saat kadar bekletmeniz yeterlidir. Yaş maya maskesini haftada 2 kere uygulayarak yüz ve yanak sarkmalarını azaltabilirsiniz.

yaş maya maskesi nasıl yapılır?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yüz ve yanak sarkmalarına karşı yoganın çok iyi sonuçlar verdiğini biliyorum. İhmal etmemek gerek 🙂

Yorumunuzu Bekliyorum

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kapalı
Kapalı