BiPudraEvde Nasıl Yapılır?Güzellik & Bakım

Tuzsuz Şampuan Nedir? Saç Bakımına Ne Gibi Katkıları Vardır?

Tuzsuz Şampuan Nedir? Saç Bakımına Ne Gibi Katkıları Vardır?

Piyasada sülfatsız, parabensiz ya da SLS içermeyen şampuanlar sürekli raflarda yerini almaktadır? Peki, daha önce hiç tuzsuz şampuan duydunuz mu?

Tuzsuz Şampuan

Kişisel bakım ürünleri satan mağazalarda yer alan sürekli duyduğumuz kimyasal madde katkısız şampuanlarda dahi belli oranda tuz bulunmaktadır. Şampuanların içerisinde bulunan tuzlar saçı yıpratmakta ve doğal dokusunu bozmaktadır. Tuzsuz şampuan saç derisine onarıcı bakım yapar ve saç tellerini kurutmadan kirlerden nazikçe arındırır.

Tuzsuz şampuanın faydaları hakkında gereken her türlü bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz. Tuzsuz şampuan saça ne gibi katkılar sağlıyor hep birlikte göz atalım.

Tuzsuz Şampuanın Faydaları

Tuzsuz Şampuanın Faydaları

1)Saç Derisine ve Saç Tellerine Nem Kazandırır

İnsanın saçı en önemli aksesuarıdır. Bu bakımdan sağlıklı ve güçlü saçlar vazgeçilmezimizdir. Ancak saç bakımında en önemli noktalardan birisi şampuan seçimidir. Tuzsuz şampuan saç bakımında öncelikli tercih edilmesi gereken bir şampuan türüdür. Piyasada farklı süslü renklerle ve abartılı içeriklerle karşımıza çıkan şampuanların içinde tuz dâhil olmak üzere pek çok kimyasal bulunmaktadır.

Tuzsuz şampuan saçı kökten uca besler ve saç derisine nemli bir doku kazandırır. Saç derisinin kuru olması demek kepekli saç görünümüne zemin hazırlamak demektir. Bu nedenle saç derisi her daim nemli tutulmalı ve saça uygun şampuan kullanılmalıdır.

2)Boyalı Saçlar İçin İdealdir

İçeriğinde tuz bulunan şampuanlar boyalı saçların çabuk renginin açılmasını ve boyanın hızlı bir şekilde akmasını sağlar. Tuzsuz şampuan ise saçtaki boyaya kesinlikle zarar vermez sadece saçtaki kiri arındırır. Boyalı saçlar zaman geçtikte saçtan akmaya başlar ancak tuzsuz şampuan bu müddetin uzamasına yardımcı olur.

3)Keratin Bakımı

Tuzsuz şampuanın bir diğer avantajı ise keratin bakımı yapmasıdır. Saçların çabuk yıpranması, canlılığını yitirmesi ya da kırılması gibi olumsuz faktörler keratin bakımından yoksun saçlarda görülür. Tuzsuz şampuan saça ekstra keratin bakımı yaparak saçların saça istenilen canlılığı ve parlamayı kazandırır.

4)Saç Kremine Elveda

Çoğunlukla saçların kuru olması ve saç telinin ince olması nedeniyle saçları taramak için saç kremine ihtiyaç duyarız. Ancak tuzsuz şampuan kullanmak saçı yumuşatacağından saçınızı saç kremi kullanmadan kolaylıkla tarayabilirsiniz.

5)Bukleleri Belirginleştirir

Uğraşması ve kullanması en zor saç tipi kıvırcık saçlardır. Piyasada kıvırcık saçlar için bir dolu şampuan vardır ancak bunlar içeriğinde bulunan zararlı kimyasallar nedeniyle saçı yıpratır. Bunun aksine tuzsuz şampuan katkısız olduğundan dolayı kıvırcık saçların yapısını korur ve bukleleri daha belirgin yapar.

Yukarıda sayılan birçok nedene ek olarak tuzsuz şampuan sülfat içermediğinden gözleri yakmaz ve gözde kızarıklığa neden olmaz. Üstelik duştan çıkınca saçların aşırı kabarmasını ve elektriklenmesini de engeller.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

Yorumunuzu Bekliyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: