BiPudraBipudra Tanıtım

Türkiye’nin En Güvenilir Haber Sitesi

Doğru ve dürüst haber okumak bizim için her zaman önemlidir. Yapılan  her haberin bu doğrultuda olmasına önem gösteririz. Herhangi bir pazarlama unsuru olarak kadını ya da erkeği meta olarak sergilemek, yanlış ve etik olmayan haberleri yayınlamak, asılsız iddialara yer vermek hiçbir şekilde yayıncılık yapmamayı  politika olarak benimsemiş olan FİNDY NEWS haber sitesinden bahsetmek istiyorum sizlere.

Habere konu olan insanların fotoğraflarını kullanırken son derece dikkat eden kişilik haklarına aykırı bir durum oluşmasının önüne geçen nadir haber sitelerinden bir tanesi Findy news . İnsanların dinine, diline, rengine, kökenine hiçbir şekilde farklı yaklaşılmayan ve yapılan haberlerde de bunu vurgulanmayan sevdiğim haber sitelerinin başında geliyor. Finy News Haber sitesinde  suçun etnik ve dinsel kökeninin olmadığı bilinciyle haber yapılıyor. Hiçbir şekilde kişi, kurum, kuruluş ve çeşitli görüşlere karşı aşağılanmaya, küçük düşürmeye, hakaret etmeye kalkışılmıyor. Yapılan her eleştiri olması gerektiği çerçeve içerisinde yapılarak, sınırların dışına çıkılmamasına özen gösteriliyor ve bu da benim seçimimde artı bir avantaj.

Doğru ve Kaliteli Haber

Yayın politikaları ve anlayışları  kapsamında ırkçılığın her türlüsünü ve buna bağlı ortaya çıkan hiçbir milliyetçiliği benimsemiyorlar. İnsana insan olduğu için değer vererek ve yine aynı şekilde insanı aşağılayan, küçük düşüren, dışlayan, aciz gösteren hiçbir fikre, düşünceye ve dünya görüşüne yer yermiyorlar. Haber çatıları altında hiç kimse yaşına, kilosuna, bedenine, görüntüsüne, kıyafetlerine, sosyal düzenine ya da dini inançlarına göre eleştirilmeden , dışlanmadan ve küçük görülmeden yapılan haberleri var. Yaşanılan doğal afetler, felaketler, savaşlar, terör olayları, insanlık suçları ve kazalar gibi acı olaylar sonrasında daha fazla reyting, daha fazla gösterim, daha fazla beğeni adına insan onurunu zedeleyecek ve toplumsal huzuru bozacak herhangi bir sansasyonel ve asılsız haberlere yer vermiyorlar. Korkuyu yayarak infiale neden olacak hiçbir görüntü ya da haber servis edilmiyor.

Doğruluğu kanıtlanmamış hiçbir haberi kesinlikle yayınlamıyorlar. Bu sayede hatalı haberden kaynaklanan herhangi bir olumsuz durumdan hiçbir şekilde muhatap kalmak zorunda olmuyorlar. Yayınladıkları her haberin kamu faydası gözetmesine son derece dikkat eden bir haber kaynağı Findy News. Toplumu yanlış bilgiye ya da kötü durumlara sevk edecek haberlerden kaçınıyor olmalarını seviyorum. Yayınladıkları her haberin hesabını saydamlık ve objektiflik ilkesine göre ele alarak  anlatıyorlar.

“Ne amaçla haber yapılır? Haberin topluma ne gibi faydası olur? Haberde bahsedilen iddia nedir? Haberin kilit noktası nedir? Haberin yayınlanması halinde sorumluluk kime aittir? Haberde bahsi geçen kişinin kişilik haklarına aykırı bir durum var mıdır?” gibi soruları muhakkak sorar ve cevap verdikten sonra o haberi yayınlamaya karar veren doğru haberin kaynağı olarak en büyük tercihimdir.

 

Haber anlayışları kapsamında web sitelerinde  ve diğer sosyal medya hesaplarında hiçbir şekilde yanıltıcı, yanlışa düşürücü, sahte ve asılsız içerikler yer almıyor ve kullanılmıyor. Sırf merak uyandırmaya ya da daha fazla görüntülenmeye karşılık bunların hiçbiri yapmıyor olmaları çok güzel. Haber başlıkları ve paylaşımları doğrudan haberin kendisiyle alakalı olup okuyucuya bu minvalde bilgi vermeyi kapsıyor. Haber anlayışı bu ilkeler ve kurallar çevresinde en doğru ve dürüst bir şekilde hazırlayarak insanlara haber hakkında en doğru bilgileri sunmaya çalışmaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı