Topuz Modelleri

Topuz Modelleri


Topuz modelleri çeşitliliği çok fazladır. Bunlardan en belirginleri nişan ve düğün topuzlarıdır. Genelde nişan ve düğün törenlerinde ise balerin topuzu kullanılır.

Balerin Topuz

İş yemeklerinde ve davetler de ise kıvırcık topuzlar, maşalı topuz, dağınık topuzlar ve yandan topuz çeşitleri kullanılmaktadır. Burada seçim yaparken giyeceğiniz kıyafet, uygulayacağınız makyaj sırları da göz önünde bulundurulabilir.

Yan Topuz


Tabi bunun içinde tarzınız ve stiliniz çok önemlidir. 2020 trendleri arasında da örgülü topuzlar ön planda tutulmuştur. Topuz saç kadınsılığı gösterir ve daha olgun göstermektedir.

Dağınık
topuzlar
daha sportif olarak görülür ve daha çok genç bayanlar tarafından tercih edilir. Topuz saçınızı evde kendinizde yapabilirsiniz. İlla kuaföre gitmeniz gerekmemektedir.

Dağınık Topuz


Düğün ve Nişan Törenlerine Balerin Topuzu


Balerin topuzu diye adlandırılan abiye saç modelleri olarak kullanılan saç stilleri önleri gergin arkada ise yine gergin bir topuz yapılmaktadır. Alternatif olarak net kesin topuzlar ve yandan topuz uygulamaları da önerilmektedir. Şık bir saçı şık bir abiye kıyafeti tamamlar, makyajı ve saç aksesuarları ile birlikte kullanıldığında gece de gözler sizin üzeriniz de olabilir. Genelde gelinlerimiz de topuz modelleri kullanmakta ve çiçek aksesuarları veya parlak taşlı aksesuarlar ile süslenmektedir.


Abiye Topuz Modelleri Nasıl Seçilmelidir?


Abiye olarak tepede topuz kullanımı oldukça yaygındır. Fakat yukarıda örneğimizi incelerseniz yılın trend topuzları arasındadır. Topuzun ön kısımları hacimli ve saç tutamlarının ipeksi aşağı yüze düşmesi size bir gizem katmaktadır. Bunları evde yapmanız biraz zordur fakat evde maşa yardımı ile ya da aşağıdaki gibi basit bir şekilde topuz yapabilir.


Saçlarınızın ön kısmında bukleler oluşturabilirsiniz. Burgulu topuz da evde saç maşası yardımı ile yapılabilmektedir.

Davetlerde, yemeklerde ve mezuniyet törenlerinde kullanılması uygundur. Genç kızlar için şık ve modern olduğundan daha çok bu tür stiller mezuniyet balolarında kullanılmaktadır.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir TIKLAYINBob Saç Kesimleri


Dağınık ve Kıvırcık Topuzlar

Yukarıda ki örnekleri incelediğiniz de kıvırcık topuzları göreceksiniz. Kıvırcık topuzlar egzotik ve çekici olarak tanımlanır. Bu stiller de genç kızlar için uygundur.

Dağınık stiller de topuz modelleri arasında en çok kullanılan modellerdendir. Topuz modelleri yaşı büyük gösterdiğinden en çok dağınık abiye modelleri tercih edilir. Daha sportif daha genç gösterme konusunda oldukça başarılıdır. İlerleyen günlerde daha fazla örnekler vererek daha çok bilgi vereceğiz.

RESİMLER KAYNAK PİNTEREST

GELİN SAÇ MODELLERİ

Yorumunuzu Bekliyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.