Tesettür Giyimin Püf Noktaları Nelerdir?

Tesettür Giyimin Püf Noktaları Nelerdir?

Tesettür Giyimin Püf Noktaları Nelerdir?

Tesettür giyimin püf noktaları nelerdir? Elbette hepimiz bunun az çok nasıl olduğunu biliriz. Ancak bazen yapılan çok küçük hatalar tesettür kombinini bozabiliyor. Tesettür giyinen hanımların en zorlandığı şeylerden biri, kombin yapmaktır.

Kombin yapmak, doğru parçaların doğru kıyafetlerle uyumlu şekilde olması ve doğru aksesuarlar kullanılarak tamamlanmasıdır.

Kombin yaparken hangi parça nerde ve nasıl kullanılmalıdır? Püf noktaları nelerdir? Bir çok hanım bunu iyi bilir. Bazen buna uyarız bazen ise uyduğunu düşünerek çok büyük hatalar yaparız.

Aynı rengin farklı tonlarıyla yapılan kombinlere ton sür ton adı verilmektedir.

Günümüz modasında göz önünde olan, ton sür ton kombinlerde bayanların dikkat etmesi gereken püf noktaları nelerdir ? Bunlara bir göz atalım.

Tesettür Giyimde Renk Uyumu

Tesettür giyimde renk uyumu en önemli unsurlardan bir tanesidir. Aynı renkten yapılan kombinlerde en büyük hatalardan biri hep aynı renkleri kullanmaktır. Fakat ton sür ton kombinlerde aynı renkler değil, aynı rengin farklı tonları kullanılmalıdır. Çünkü ton sür tonun mantığı buna dayanır. Şık ve zarif bir görünüm de olmak istiyorsanız baştan aşağı aynı rengin farklı tonunu kullanmalısınız.

Vücut Kusurları Nasıl Kamufle Edilir?

Tesettür giyim de yapılan yanlışlardan birisi ise, yanlış renk seçimidir. Hepimizinde bildiği üzere açık renk kıyafetler kişiyi olduğundan daha kilolu ve kısa gösterebilir. Koyu renk kıyafetlerse daha ince ve olduğundan daha zayıf gösterir. Bunun için ton sür ton kombin yaparken, koyu renklerle uyum sağlamak hanımlar için ideal olacaktır. Ve böylelikle vücut kusurları çok kolay kamufle edilebilir.

Boyumuzu Nasıl Daha Uzun Gösterebiliriz?

Boyumuzu nasıl daha uzun gösterebiliriz? Uzun görünmek için, ferace ve kap sizin için doğru bir tercih olacaktır. Fakat ton sür ton kombinlerde ferace ve kapa dikkat edilmesi gerekmektedir. Eğer seçilen dış giyim parçası kombinden daha açık renkte ise, bu kişiyi olduğundan daha kısa gösterecektir. Bunun için mutlaka iç giyim parçası açık renk, dış giyim parçası ise koyu renk olmalıdır. Biz size bir kaç öneri de bulunduk. Eğer uygularsanız doğru seçimleri yapıp, doğru parçalarla kombinleyerek olduğunuzdan daha şık ve zarif görünebilirsiniz.

Resimler kaynak PİNTEREST

Bu yazımızda ilginizi çekebilir.

3 yorum

  1. Kombinlerin hepsi ayrı güzel olmuş 🙂

  2. tesettür giyimin ipuçlarını çok güzel hazırlamışsın. Ben de renk uyumuna çok dikkat ediyorum.

  3. mrh her gün bu tür konular okuyama çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim kumaşorg ailesi adına saygılarımla selamlıyorum

Yorumunuzu Bekliyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.