Bipudra TanıtımSağlık

Tarlusal Nedir? Tarlusal Hakkında Merak Edilenler

Tarlusal Nedir? Tarlusal Hakkında Merak Edilenler

Kadınlar çoğunlukla Tarlusal yani adet sökücü ilaçlar konusunu çok merak ediyorlar. Bu adet söktürücü ilaçlar vücudun ürettiği cinsiyet hormonu benzeyen bir formüle sahip ilaçlardır. Bu adet söktürücü ilaçlar farklı amaca da hizmet eder. Bu ilaçlar rahimde normal olmayan kanamaları veya adet dönemi düzensizliklerini gidermeye de yardımcı olur. Bazı hastalar bu adet söktürücü ilaçları menopoz dönemlerinin hemen ardından da kullanabiliyor. Gebe bir insanın bu ilaçları kullanmaması gerekir. Bu ilacı kullandıktan 3 ve 7 gün arasında adet kanamasının görünmesi beklenir.

Tarlusal İlacının Yan Etkiler Nelerdir?

Yan etkisi bulunan ilaçlar oldukça fazladır. Elbette bu adet söktürücü ilaçlarında yan etkisi bulunmaktadır.
Bu yan etkiler şunlardır;
• Orta düzey veya hafif baş ağrıları
• Bel ağrısı
• Kusma ve mide bulanması
• Göğüslerde hassasiyet oluşturur.
Her ilacın olduğu gibi bu ilacında yan etkileri bunlardır. Her hastada bu yan etkiler aynı şiddette görülmez. Bu ilacın dozajı yan etkilere dikkat edilerek ayarlanması gerekiyor. Astım, böbrek yetmezliği, şeker hastalığı, migren, kalp hastalıkları, yüksek tansiyon, epilepsi gibi hastalıklardan birine sahipseniz kesinlikle bir doktora danışmanız gerekir.

Adet söktürücü İlaçlar Zararlı Mı?


Bu ilaçlar doktorunuzun vermiş olduğu dozaja uygun bir şekilde alınırsa herhangi bir sorun yaşamazsınız. Eğer bu ilacı gelişigüzel bir şekilde kullanırsanız büyük problemlere yol açabilir. Bu ilaç hormon içerdiği için fazla kullanımı veya doktorun verdiği reçeteden farklı bir şekilde kullanılması halinde hormonlarınızda da bir dengesizlik yaratacaktır. Vücutta hormon dengelerinin bozulması da çok sağlıksız bir durumdur.

Reçetesiz Adet Söktürücü İlaçlar

Adet söktürücü ilaçlar kadın hastalıkları uzmanları tarafından verilmelidir. Bu ilaçlar hakkında dikkat edilmesi gereken önemli konular vardır. Adet söktürücü ilaçları merdiven altı yerlerden kesinlikle almayın. Çünkü piyasada adet söktürücü adı altında satılan çok fazla ilaç vardır bunlara kesinlikle itibar etmeyin. Gelişigüzel ve reçetesiz ilaç kullanımının hayati tehlikesi vardır. Doktor bilgisi dahilinde reçeteli bir şekilde kullanılması gereken ilaçlardır.

Emziren Anneler Adet Söktürücü İlaç Kullanabilirler Mİ?


Kadınlar doğum sonrasında 1,5 yıla kadar adet düzensizlikleri ile karşılaşabilirler. Bazı durumlarda bu süre daha da fazla uzadığı görülür. Böyle bir durumla karşılaşan anneler kesinlikle bir kadın hastalıkları uzmanından destek almalıdır. Eğer doktor anneye adet söktürücü ilaç vermesi halinde kullanabilir. Adet söktürücü ilaç, emziren bir anneye verilmişse doktor tarafından belirlenen dozajda kullanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Bu adet söktürücü ilaçlar uzun süre kullanılan bir ilaç değildir. İlaç kullanım süresi yine doktorunuz tarafında belirlenecektir. Bu makalede sizlere Tarlusal Nedir? Tarlusal kullanımı, emziren anneler adet söktürücü ilaç kullanabilirler mi? Adet söktürücü ilaçlar zararlı mı? Reçetesiz adet söktürücü ilaçlar, tarlusal ilacının yan etkileri gibi konularına değindik.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı