Güzellik & BakımKonuk YazarUncategorized

Sıcak Yaz Günleri İçin 6 Makyaj İpucu


Sıcak yaz günleri için 6 makyaj ipucu

Sıcak Yaz Günleri ve Makyaj

Sıcak yaz günleri ve makyaj, iki problemli konu… Terlemeden dolayı ciltte leke oluşması ve tüm yüzde çok fazla parlaklık olması, yaz sıcaklarında genellikle makyaj uygulamamızı zorlaştırır. Ancak tabii ki biz kadınlar her tür iklim ve hayat şartında, güzel görünmek ve varsa kusurlarımızı da kapatmak isteriz. Peki sıcak yaz günlerinde nasıl makyaj yapmalıyız? Bu işin püf noktası var mı? Lekelerden, parlamalardan, akan makyajdan kaçınmanın yolları var mıdır? Yanıtımız: evet, tabii ki vardır.

Sıcak Yaz Günlerinde Nasıl Makyaj Yapmalıyız?

Bu altı ipucu ile makyajınız için 30 derece üzerindeki hava sıcaklıklarında bile endişelenmenize gerek yok, güzellikten feragat etmeye de hiç mi hiç gerek yok.

Yaz aylarında cildinizi hafif, nemlendirici kremler, jeller veya sıvılarla şımartın. Yağlı kremlerden uzak durun – cildin sadece kışın ihtiyacı vardır. Yağlı ciltlere eğilimli olanlara matlaştırıcı ürünler tavsiye edilir.

İpucu 1: Cilt için nemlendirici bakım

Yaz mevsiminde gitmeyen bir diğer konu ise yağlı bazlardır. Güneş koruma faktörüne sahip hafif bir BB kremini kullanın. Matlaştırıcı Yağ Kontrol Kağıtları hareket halindeyken idealdir. Bununla birlikte, parlak cilt bölgelerinin hemen kapanmasını sağlayabilirsiniz.

İpucu 2: Hafif bazlar

Yaz mevsiminde gitmeyen bir diğer konu ise yağlı bazlardır. Güneş koruma faktörüne sahip hafif bir BB kremini kullanın. Matlaştırıcı Yağ Kontrol Kağıtları hareket halindeyken idealdir. Bununla birlikte, parlak cilt bölgelerinin hemen kapanmasını sağlayabilirsiniz.

İpucu 3: Maske efektine karşı su geçirmez ürünler

Göz makyajı söz konusu olduğunda, sihirli kelime “su geçirmez” dir. Su geçirmez versiyonda sadece maskara değil, aynı zamanda birçok göz farı ve Eyeliner da mevcuttur. Ve elbette sloganı: daha az daha fazladır! Küçük bir maskara, ince bir göz kalemi ve hassas bir göz farı – yaz aylarında ihtiyacınız olan her şey budur. Ardından makyajı bir sabitleme spreyi veya gevşek bir tozla sabitleyin.

İpucu 4: Dudakları ve tırnakları vurgulayın

Diğer bölgelerde hafiflettiğimiz makyaja karşılık dudak ve tırnakları ön plana çıkarabiliriz. Çarpıcı bir oje bronzlaşmış yaz tenine çok uygundur. Ruj ve oje aynı tonlarda tutulursa, görünüm son derece şık olur.

Ojeler

İpucu 5: Mükemmel parlaklık

Güneşte bronzlaşamıyorsanız kendinden bronzlaştırıcı ürünleri kullanabilirsiniz. Ancak bu ürünleri dikkatli kullanmakta fayda var, cildinizi önceden pürüszüz bir hale getirmezseniz lekeler oluşabilir.

İpucu 6: Arada bir tazelik

Aqua Spreyler yaz sıcaklarında cildi ferahlatır, canlandırır. Ayrıca makyajı da sabitlerler. Vücut spreyleri de yaz aylarında çok popülerdir. İpucu: spreyleri buzdolabında saklayın.

Teşekkürler ?? sevgili Derya
Deriasworld.com
Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı