Rahat Gelin Ayakkabıları ile En Özel Gününüzün Keyfini Çıkarın

Düğün merasimleri baştan sona çaba ve sabır gerektiren bir süreçtir. Güzel, zarif ve şık kombinler seçmenin yanı sıra rahat olmanız da önemlidir. Ve abiye ayakkabı konfor gerektiren öğelerin en başında yer alır. Herhangi bir günde dahi ayakkabı seçimi fazlasıyla önemlidir. Konu organizasyon, davet ve en önemlisi de kendi düğün veya nişan merasiminiz ise bunun önemi iki katına çıkar. Çünkü hiç kimse, her şey mükemmel giderken acı çekmek veya uyumsuz bir ayakkabı giyerek şıklığını bozmak istemez. Şimdi gelin ayakkabısı ve abiye ayakkabı seçerken nelere dikkat etmeli, tek tek inceleyelim.

Düğün Ayakkabısı Seçerken Nelere Di̇kkat Edilmeli?

Düğün konseptinde giyilebilecek ayakkabıların bir konsepti vardır. Doğru parçayı bulurken hem rahat hem de şık olmak için de birkaç püf noktaya değinmekte yarar var.

Topuk Yüksekliği

Topuk yüksekliği, gelin ayakkabısını seçerken önemli bir kriterdir. İdeal ölçülere bakıldığında, en fazla 3-4 cm platform ve 12 cm topuk olmalıdır. Gereğinden fazla uzun ve rahat olmayan bir topuklu ayakkabı satın alırsanız, gecenin sonunda ayakkabılarınızı çıkarmanız gerekebilir. Topuk kısmının rahat olması ayağa tam oturan platform desteğine bağlıdır. Böylece uzun süre ayakta kaldığınızda, dans ederken veya otururken rahatlıktan ödün vermezsiniz. Eğer platformlu ayakkabıları sevmiyorsanız, gizli platform modelleri de seçebilirsiniz.

Gelinler topuklu modellerden uzaklaşmayı da tercih edebileceği için gelin ayakkabıları spor ve conversetasarımlar da içeriyor. Düz veya dolgu topuk modeller oldukça rahat bir gün vadediyor. Boyu uzun kadınlar özellikle gelin ayakkabıları converse şıklığından faydalanıyor.

Renk Seçimi

Abiye ayakkabı rengi elbiseyle aynı renkte olmalıdır. Ayakkabı alışverişine çıkmadan önce elbisenizin küçük bir parçasını yanınıza almanız doğru seçimi yapmanızı sağlar. Ayakkabılarınızı seçerken aksesuarlarınızı da düşünmeyi unutmayın. Aksesuar kullanmayacaksanız, gösterişli ayakkabılar daha iyi bir seçim olabilir. Eğer gelin ayakkabısı olarak kullanacaksanız, beyaz veya krem tonlarını değerlendirebilirsiniz.

Abiye Ayakkabı Topuk Türleri

Çivi, iğne, kalın veya dolgu topuk türleri abiye ayakkabılarda karşımıza çıkıyor. Rahatlığı öne alanlar ise düz veya yüksek topukları tercih ediyor. Seçenek çok olduğu için karar vermek adına gündelik giyim rahatlığını düşünebilirsiniz. Ayağınız düz bir ayakkabıda mı yoksa yüksek topuklu modellerde mi rahat ediyor?

Eğer topuklu modellerden yana yanaysanız, uzun süreli kullanımda kalın topuklu ayakkabılar seçebilirsiniz. Gelin ayakkabıları dolgu topuk modeller konfor açısından oldukça revaçta. Bu modellerden birini giyerek şık bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Malzeme Seçimi ve Gelin Ayakkabısı Fiyatları

Gelin ayakkabısı modellerinde süet, deri, dantel ve saten en çok tercih edilen materyaller arasında. Düğün kış mevsiminde ise bir süet ayakkabı seçilebilir. Ancak rugan ve süet ayakkabılarda esneme payı yoktur. Bu modeller tercih edilirken ayakkabının dar veya gevşek olmamasına dikkat edilmelidir.

Gelin ayakkabısı fiyatları bir hayli değişkendir. İşlemeli modellerin fiyatı biraz yüksek olabilir, ancak sade modeller oldukça uygundur. Gelin ayakkabılarında babet modeller en uygun fiyatlı grupta denilebilir. Ayrıca topuklu tasarımlar arasında da sık sık indirim yapıldığı için aradığınız fiyatta ayakkabıyı kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayakkabı markası bol fiyatlar da çeşitli olsun diyorsanız, Markabul sitesini ziyaret edebilirsiniz. Aynı anda birçok marka ve modeli değerlendirebileceğiniz Markabul ile bütçenize en uygun modeli kolaylıkla bulabilirsiniz.

Yorumunuzu Bekliyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.