AlışverişBiPudraBipudra TanıtımDekorasyon

Oturma Odası Takımları ile Yaşam Alanlarınızı Baştan Yaratın

Oturma Odası Takımları ile Yaşam Alanlarınızı Baştan Yaratın

Oturma odası takımları bir evin bütünlüğünü sağlayan ve dekorasyonunu tamamlayan unsurlardan biridir. Güzel bir oturma odası takımı, evinizi ve yaşam alanınızı son derece konforlu ve keyifli alanlar haline getirme imkanına sahiptir. Evinizin dekorasyonuna göre seçeceğiniz oturma odası takımları; modelleri, renkleri ve tarzlarıyla birbirinden farklı dekorlar elde etme şansını doğurur. Birbirinden güzel tasarımda ve renkte, aynı zamanda son derece rahatlığıyla istediğiniz tüm oturma odası modellerini İder Mobilya’da bulabilirsiniz.

Oturma Odası Takımınız İle Evinizin Güzelliğini Tamamlayın

Oturma odası takımları, evinizin tüm dekorasyonu içerisinde tamamlayıcı bir unsurdur. Halınızın ve perdelerinizin renklerinden, diğer mobilya çeşitlerine kadar evdeki tüm detaylar arasında öne çıkacak olan oturma odası takımları, birbirinden farklı tarz ve konseptte evinizi güzelleştirir. Örneğin, siyah veya altın detaylara sahip bir eviniz varsa, ağır ve gösterişli bir oturma odası takımı evinizin dekorasyonunu tamamlayacaktır. Bunun aksine eğer açık renklere sahip bir eve sahipseniz, beyaz, bej, gri gibi daha ferah renk tonlarına sahip oturma odası takımı modelleri dekorasyonunuzu tamamlar. Aynı zamanda seçtiğiniz oturma odalarına ait olan minderler de göze çarpacak olan önemli detaylardandır. Tüm bunlar evinizi bir bütün halinde, ev halkından gelen misafirlere kadar herkese güzel bir şekilde sergilemenize yardımcı olur.

Oturma Odası Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oturma odası takımı bir kere satın alındığında uzun yıllar kullanılan ürünlerden biridir. Bu sebeple oturma odası seçimi yapılırken doğru ve uzun vadede faydalı seçimler yapmak önem taşımaktadır. Peki oturma odası seçilirken hangi noktalara dikkat edilmelidir?

  • Rahatlık: Oturma odası takımı bir evde en çok kullanılan ve en çok vakit geçirilen ürünlerden biridir. Yorgun bir gün sonunda, misafirlerle toplanıldığında burada vakit geçirilir. Bu sebeple rahat bir oturma grubunun seçilmesi çok önemlidir. Bazı kişiler oturma gruplarının yumuşak bir formda olmasını sevdiği gibi bazı kişiler daha sert ürünleri tercih etmektedir. Bu sebeple kendi isteğinize ve beğeninize uygun seçimi yapmakta fayda vardır.
  • Kumaş Seçimi: Oturma grubu seçilirken en önemli unsurlardan biri de kumaş seçimidir. Koltuklarda kullanılan kumaşların leke tutmayan, kolay silinebilen yapıda olması önem taşımaktadır. Aynı zamanda klasik tasarımlardan hoşlanan alıcılar için kadife dokulu örme kumaştan üretilen modeller uygun bir seçim olacaktır. Biraz daha ağır ve koyu renklerde bir seçim yaptıysanız kumaşların deri vb. materyallerden olması da yine uygun bir seçimdir. Deri kumaş seçimleri, eve modern bir hava katar.
  • Tarz: Bazı koltuk takımları daha modern bir tarza sahipken bazı koltuk takımları avangart ve ağır modellerde olabilir. Oturma odası seçimi yaparken önemli olan sizin evinizin hangi tarza yatkın olduğu ve eşyalarınızın uyumudur. Örneğin, modern bir görünüm elde etmek için kolçaklı ve ahşap ayaklı modelleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra gürgen ayaklı veya ceviz tasarımlar da modern görüntüsünün yanında son derece kaliteli görünüm sunan ürünlerdir. Evinizin ferah, minimalist bir havası varsa dekorasyonunuzu tamamlamak için daha minimalist tarzda olan koltuk seçimleri yapabilirsiniz.
  • Evinize Uygunluk: Oturma odalarının evin büyüklüğüne ve alanına uygun olması ferah ve tam bir görünüm için önem taşımaktadır. Eğer geniş bir alana sahipseniz koltuğunuz ve berjerleriniz uyum içinde gözükebilir. Bunun yanı sıra daha küçük bir odaya sahipseniz L koltuk seçimi yapabilirsiniz. L koltuklar alanı daha iyi değerlendirebilmenizi sağlar ve alanınızı daha iyi değerlendirmenize yardımcı olur.
  • Renk: Oturma odası seçilirken atlanamayacak en önemli noktalardan biri şüphesiz ki renk seçimidir. Evinizin bütünlüğü ve diğer eşyalarınızın uyumu açısından koltuk takımı ve minderlerin rengi büyük önem taşımaktadır. Örneğin açık renk koltuk takımları evinizi daha ferah ve daha geniş gösterir. Koyu renkler ise daha elagan bir görünüme yardımcı olmaktadır. Bu noktada evinizin dekorasyonunu tamamlayacak ve uzun yıllar severek kullanabileceğiniz bir renk seçmekte fayda vardır.

Oturma Odası Takımlarında Şıklık, Konfor ve İşlevsellik Bir Arada

Oturma gruplarının ilk göze hitap eden kısmı şıklık derecesidir. Oturma odalarında şık birçok seçim yapabileceğiniz gibi, şık ve elegan seçimlerinizi konforla birleştirebilirsiniz. Şüphesiz ki rahat bir koltuk takımı herkesin severek kullanacağı bir üründür. Tabii şıklık ve konfor yanında koltuk gruplarının işlevsel özelliklere sahip olması da atlanamayacak bir konudur. Örneğin, küçük ve dar evlere sahip olan kullanıcılar depolama alanı bulunan koltuk takımlarını tercih edebilir. Bu sayede eşyalarını muhafaza edecek bir alan elde etmiş olurlar. Depolama alanları sandıklı koltuk takımlarında bulunmaktadır. Aynı zamanda yatılı misafirleriniz için yatak olabilen ve çekyat olabilen koltuk takımlarını seçmek son derece faydalı bir seçim olacaktır. İder Mobilya’da şıklığı, konforu ve işlevselliği bir arada bulabilirsiniz. Evinizin dekorasyonuna uygun, birçok model ve tasarımda en güzel koltuk takımlarına sahip olmak için İder Mobilya’yı ziyaret edebilir; en güzel oturma odası takımlarına İder Mobilya güvencesi ile sahip olabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı