AlışverişBiPudraBipudra Tanıtım

Mutfaktaki En Büyük Yardımcıları Daha Yakından Tanıyalım

 

Küçük ev aletleri, birbirlerinden farklı amaçlara hitap eden fonksiyonları ile mutfaklardaki en önemli yardımcı ekipmanlardan biridir. Karıştırma, çırpma ve malzemeleri küçük parçalara bölme gibi işlemlerde iş gücüne önemli miktarda katkısı bulunan cihazlar mutfakta geçirilen zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur. Örneğin siz ocakta pişirilen bir yemek ile ilgilenirken, zamanlayıcılı küçük ev aletleri yiyecekleri doğrama işlemini üstlenir. Her biri farklı işlevlere sahip olan aparatların bir araya getirildiği cihazlara da rastlamak mümkündür. Bu cihazlar, mutfak robotu olarak adlandırılır. Mutfak robotları, içeriğindeki mikser gibi farklı fonksiyonlara sahip aparatlar ile tek ürün üzerinden birçok işlemi pratik bir şekilde yapmanıza olanak tanır. Hamur yoğurma, yumurta çırpma, püre hazırlama, meyve doğrama ya da dilimleme gibi birçok işlemde size pratik bir şekilde eşlik edecek mutfak robotları ile yiyecek ve içecek hazırlarken zamandan da tasarruf edebilirsiniz. Mutfak robotu fiyatları içerdiği aparatlar, Watt gücü, bıçakların kalitesi ve hazne kapasitesi gibi kategoriler içerisinde birbirleri arasında değişiklik gösterir. Karaca’da yer alan farklı renk, içerik ve hazne kapasitesine sahip olan mutfak robotu modelleri içerisinden ihtiyaçlarınıza yönelik ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz.

 

Blender ile Mikser Arasındaki Fark Nedir?

Blender, mikserden farklı olarak ağız kısmında bıçak barındıran bir küçük ev aletidir. Blender çorbayı parçasız bir forma getirmek ya da meyveleri parçalayarak smoothie hazırlamak için kullanılabilir. Blender ve mikser farkı arasında en önemli yapı, bu iki mutfak robotunun ağız kısmıdır. Blenderlar da kendi aralarında iki farklı tasarıma ayrılır. İlk blender çeşidi uzun saplı, sapın ucunda hız ayarı bulunan modellerdir. Sürahili blenderlarda hız ayarı ve çalıştırma düğmelerini haznenin yerleştirildiği alt kısımda yer alır. Bazı modellerde hazne ve bıçaklı ucu bulunan sap birbirleri ile ayrılarak hem sabit hem de el blenderı elde edilebilir. Mikserler, hamur harcı karıştırma ya da krem şanti hazırlama için kullanılır. Mikserlerin bir diğer ismi ise karıştırıcıdır. Mikserler, kek gibi harçları istenilen kıvama getirmenize yardımcı olurken, blenderlar ise bıçakları yoluyla bir araya getirdiğiniz farklı ebat ve yapıdaki yiyecekleri homojen bir forma getirmenizi sağlar. Belirli blender modellerinde farklı bıçak türleri içeren seçeneklere de rastlamak mümkündür. El mikseri, tutma alanındaki el anatomisine uyan yapısı ile dilediğiniz kıvamda tarifler elde etmenize yardımcı olur. Mikser kullanırken hazırlayacağınız harç içerisinde kabuklu kuruyemiş, tohum ve tahıl gibi sert yapılı malzemeler bulunmamalıdır. Sert yiyecekleri tüm harca homojen bir şekilde katmak için blenderlardan yardım alabilirsiniz.

Karaca El Mikseri Vintage Blue

Çok Amaçlı Mutfak Setlerinin Avantajı Nedir?

Çok amaçlı mutfak robotlarının öne çıkan avantajlarından biri, tek üründe birden fazla işlemi gerçekleştirmenize olanak tanıyan aparatlardır. Blender, mikser, rondo ve meyve sıkacağı aparatı gibi ekipmanlar mutfak robotuna dahil parçalardır. Mutfak robotlarında yalnızca tek bir hazne bulunur. Bu haznenin ağız kısmı, set içerisindeki tüm parçalar ile uyumluluk gösterir. Böylelikle doğrama, parçalama, kıvam verme ve içecek hazırlama gibi işlemlerde harici bir elektronik mutfak aletine ihtiyaç duyulmaz. Tek bir mutfak robotu, gün içerisinde tüketeceğiniz her öğün için size pratik bir menü hazırlama alanı sunar. Blender aparatı ile besin deposu smoothie tariflerini deneyebilir, dilimleme aparatı ile de lezzetli patates kızartmaları için ilk adımı atabilirsiniz. Çok amaçlı mutfak setlerinin belirli modellerinde farklı başlıklarda rende aparatına da rastlamak mümkündür. Öğütücü aparatı bulunan cihazlarda kahve çekirdeklerini öğüterek taze bir kupa kahvenin keyfini çıkarabilir, kendi yulaf ununuzu hazırlayarak sağlıklı öğünler hazırlayabilirsiniz.

Karaca Flamingo Tetikli Mutfak Robotu Mor

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı