Miyom Tedavisi İstanbul

Miyom Tedavisi İstanbul

Kadın hastalıkları arasında yer alan ve rahmin içinde yerleşik bulunan miyom tek olabildiği gibi birden fazla da olabilir. İyi ve kötü huylu olarak ikiye ayrılan miyomlar tedavi edilmediği takdirde ağrılı regl sancılarına neden olur. Ayrıca gebelik oluşumunu engeller, erken doğum veya gebeliğin düşükle sonuçlanmasına rol açar

Kadın hastalıkları arasında sıklıkla görülen miyomlar hakkında ve miyom tedavisi İstanbul kliniğinde güvenle yapılır. Miyom tedavisi için tercih edeceğiniz eccklinik profesyonel çalışma ekibi ve tıbbi cihazlarla hizmet verir. Hijyenik koşullarda sunulan hizmet için ülkenin her yerinden miyom tedavisi için hasta kabulü yapılır.

Miyom Nedir ve Belirtileri

Rahmin içerisinde yer alan düz kasların çoğalması olarak tanımlanan miyom östrojen hormonunun fazla salgılanması ile oluşur. Her beş kadından birinde görülme olasılığı yüksektir. Menepoz sonrası miyom küçülür. Belirtileri

  • İnfertilite
  • Bacak ve sırt ağrısı
  • Sık idrara çıkma
  • Kabızlık
  • Uzun süren regl süreci

Regl sürecinin ağrılı olması vardır. Bu belirtilerin bir veya bir kaçı görülüyor ise kadın doğum uzmanının tanı ve tedavisine başvurmak gerekir. Bunun için en doğru adres eccklinik olup sağlıklı tedavi merkezidir.

Tedavisi Nasıl Yapılmalıdır

Jinekolog veya kadın doğum uzmanı tarafından yapılan alttan muayene ve sonrasında ultrason veya MR sonrası tanısı konulan miyom genellikle ön rahim duvarında yer alır.

İyi olan miyom yanında kötü huylu miyomların da olduğundan bahsedilen yazı içeriğinde bilinmesi gereken miyomda aşırı büyüme görülüyor ise dikkat etmek gerekir. Kontrol ile bu miyom takibi yapılmalıdır.

Cerrahi tedavi gerektirecek durumlarda cerrahi tedavinin yapılması, ilaç ile tedavi yapılacak ise ilaç tedavisi yapılır. İki türlü tedavinin yapıldığı miyom tedavisi istanbul bu alanda tecrübeleri ile onay almış bir kliniktir. Miyomun sebep olduğu aşırı ağrılarda öncelikle ilaçla tedavi edilir. İlaç tedavisinde miyom yok olmaz ama miyom büyümesi engellenir. hatta küçülür.

Uygulanan tedavi yöntemleri hastanın yaşına ve geçirdiği kronik hastalıklara göre

  • Miyom embolizasyonu
  • Miyomektomi ameliyatı şeklinde yapılır.

İlaç tedavisinin çözüm olmadığı durumda bu iki yöntemden biri ile cerrahi müdahale yapılır.

Genetiksel Midir?

Her kronik hastalıkta olduğu gibi miyom urlarında da genetik yatkınlık bu hastalıkta da kendini gösteriyor. Kadınlarda üreme çağında görülen miyom gebelikte de ayrıca artış gösterir. Bunun nedeni üreme ile ilgili olan östrojen hormonu ile alakalı olmaya bağlanır.

Jinekolog muayenesi sonrası yapılan yaşam özetinde genetik yatkınlık ortaya çıkmaktadır.

Miyom Tedavi Ücreti

Miyom tedavisi için öncelikle yapılan tanı ve tedavi için kliniğe başvurmak gerekir. Tedavi süreci ve müdahalesine göre miyom tedavisi ücreti değişir.

Kaynak: https://www.eccklinik.com/miyom-tedavisi-istanbul/

 

 

 

 

BiPudra Bipudra Tanıtım Sağlık