BiPudraBipudra TanıtımGüzellik & Bakım

Microblading Altın Oran Nedir?

Microblading Altın Oran Nedir?

 

Kalıcı makyaj uygulamaları arasında yer alsa da doğru ifadeyle yarı kalıcı bir makyaj uygulaması olan microblading dolgun görünümden uzak, seyrekleşmiş kaşlara sahip olanların adeta yardım çağrısına koşan pratik ve uygulanması kolay bir işlemdir. 3d kıl tekniği olarak bilinen bu işlem ile dileyen herkes daha dolgun görünümlü ve düzgün şekle sahip kaşlarla hayatına devam edebilmektedir.

 

Microblading yarı kalıcı makyaj uygulaması ortalama 1 ila 1.5 saat içinde tamamlanan ve birkaç hafta sonrasında ikinci seans ile tamamen şekillenen ve oturan bir uygulamadır. Uygulama herkese hitap eden bir uygulamadır. Sadece belli istisnalara sahip olan kişiler en azından o süre zarfında microblading işlemi yaptırmamalıdır. Bunları kısaca kanında pıhtılaşma sorunu olanlar, şeker hastaları, tansiyon hastaları, kalp hastalıkları bulunanlar, kemoterapi döneminde olanlar, kan ve demir eksikliği yaşayanlar, kan sulandırıcı ilaç alanlar ve emzirme ya da hamilelik sürecinde olan kadınlar olarak sıralayabiliriz.

Microblading Altın Oran Nedir?

 

Microblading Kaş Tasarımı ve Altın Oran

 

Eğer yukarıda sıralanan sorunlardan birine sahip değilseniz kaşlarınıza gönül rahatlığıyla microblading yaptırabilirsiniz. Yarı kalıcı makyaj uygulaması microbladingde işlemlerin belli aşamaları vardır. Microblading kaş tasarımı aşamasında altın oran denilen bir tabirle karşılaşırız. Peki, nedir bu altın oran?

 

Dünyaca ünlü sanatçı Leonardo da Vinci’nin ifade ettiği üzere altın oran dediğimiz oran, microblading kaş tasarımı aşamasında kişinin yüz organlarının birbirlerine ölçümsel uyumunu kasteden nicelik, yüz üzerinde gerçekleşecek tüm değişiklik ve planlamalarda ölçümsel olarak yardımcı olmaktadır. Ancak şunu da önemle belirtmek gerekir ki; altın orana her zaman birebir bağlı kalmak gerekmemektedir. Altın orandan mutlaka faydalanılmalı ancak sonuç olarak göze görünen ve kişinin yüzüne yakışan değişimler yapmak daha etkili ve daha güzel sonuçlar vermektedir.

 

Kaş ölçüm cetvelleri oldukça esnek materyalden üretilmekte olup bu esnek yapıları sayesinde ölçümün kolay bir şekilde yapılmasına olanak sağlar. Cetvel, kişinin kaşları üzerine yerleştirilir ve kaşın kavisinin en yüksek noktası barem alınarak iki kaş aynı noktaya getirilir. Sonrasında yarı kalıcı makyaj uygulaması dediğimiz microblading işlemine devam edilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı