BiPudraGüzellik & BakımUncategorized

MAKYAJ YAPMANIN PÜF NOKTALARI

MAKYAJ YAPMANIN PÜF NOKTALARI


Her kadının kendine özgü bir güzelliği vardır. ÇirkinÖ kadın yoktur, bakımsız ve makyajsız kadın vardır sözü çok klişe bir söz olsa da gerçekleri yansıtmıyor değil. Bu makalemizde makyaj nasıl yapılır? ve makyaj yapmanın püf noktaları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız.

Makyaj yapma anlayışı sadece ruj ve rimel sürmekten ibaret olan kadınlar olduğu gibi günlük makyajını oldukça teferruatlı bir şekilde yapmayı tercih edenlerde vardır. Önemli olan nasıl görünmek istediğinize karar vermek ve bu doğrultuda doğru ürünleri kullanmaktır. İşte, adım adım makyaj nasıl yapılır? uygulamanız gereken adımlar nelerdir?

MAKYAJ NASIL YAPILIR?


1) Makyaj yapmaya başlamadan önce cildinizi güzel bir şekilde yıkamalısınız. Kirli bir cilde sürülen makyaj ürünleri gözenekleri tıkayarak uzun süre havasız kalmasını sağlar. Bu durumda akne ve sivilcelerin oluşumuna neden olur.

Makyaj nasıl yapılır?

2) Makyajın daha uzun süre kalması için mutlaka cilt tipinize uygun bir nemlendirici sürüp bir kaç dakika bekleyin.

3) Cilt kusurlarını kapatmak ve yüzün renk tonunu eşitlemek için BB krem ya da fondöten sürmelisiniz. Kapatıcı kullanırken yapılan en büyük hatta ten rengine uygun olmayan bir ürün kullanmaktır.

Kapatıcıyı çok fazla kullanmadan bir sünger ya da fırça yardımıyla yüzünüze pat pat yumuşak darbelere yedirin ve cildin fondöteni emmesi için bir iki dakika bekleyin.

MAKYAJ HİLELERİ

4) Göz altları, iki kaşın ortası çeneyi aydınlatmak için yüze kullanılan kapatıcının bir ton açığı olan aydınlatıcı özelliği olan kapatıcı ile küçük dokunuşlar yapmak makyaj yapmanın püf noktaları arasındadır.

5) Detaylı bir makyaj yapmak istiyorsanız yüz hatlarını ortaya çıkaracak kontür uygulaması yapılmalıdır. Genellikle gece makyajı yapılırken uygulanan kontür işlemi tercihe göre günlük makyajı için de uygulanabilir. Yüzün belirli bölgelerini aydınlatmak için highlighter ve bronzer ürünleri kullanılır.


Highlighter, yanaklara burun ucuna, göz pınarlarının ucuna, iki kaşın ortasına ufak dokunuşlarla sürülür. Bronzer ise saç diplerine, kulak bitişiğinden başlayıp çene bölgesine uygulanır.


6) Göz makyajı ise rimel ve eyeliner sürülerek makyaj tamamlanır. Mevsim şartlarına göre ve kıyafetinize uygun hafif bir far ile bütünlük sağlayabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

3 Yorum

Yorumunuzu Bekliyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: