Luis Bien Sebum Balancing Cream Luis Bien Anti Akne Kremi

Cildin yapısında önemli bir görevi olan sebum, cildi koruyan ve nemlendiren bir salgıdır. Ancak yağ salgılayan kanallar tıkandığında o bölgede şişme ve inflamasyon gelişir. Buna bağlı olarak yağ salgısı artar ve gözenekleri tıkar. Bunun sonucunda siyah noktalar ve akneler oluşur. Ergenlik döneminde oluşan aknelerin günümüzde özellikle ileriki yaşlarda cilt sorununa bağlı olarak geliştiği bilinir. Akneli ciltlerin hassasiyeti dikkate alınarak doğru dermokozmetik ürünler kullanılmalıdır. Jel solüsyonlar ve özellikle akne tedavisi için üretilen kremler akneli ciltlerde etkilidir. Ayrıca akneli ciltler cilt lekesi oluşumuna dirençsizdir. Bu nedenle anti akne kremi kullanarak aknelerin önlenmesi sağlanırken, bunun yanı sıra dışarı çıkarken yüksek faktörlü güneş kremi mutlaka kullanılmalıdır. Akneli ciltlerin nemlendirilmesinde yağsız nemlendiriciler kullanılır. Luis bien  Sebum Balancıng Cream akne sorunu olan ciltlere alternatif tedavi öneren bir üründür.

 

Akneli cildin bakımı nasıl olmalıdır?

Öncelikle bütün ciltlerde önemli olan temizlik, akneli cilt için çok daha önemlidir. Akneli ciltlerin özelliğine bağlı olarak gözeneklerin sıkıştırılması ve cildi tahriş etmeyecek nötr bir sabunla yıkanması gerekir. Cilt toniği az alkol içermeli ve antiseptik olmalıdır. Bunun yanında anti-akne özelliğine sahip cilt bakım kremi düzenli olarak kullanılmalıdır. Akneli ciltler her zaman hassas ciltler olarak bilinir. Özellikle kozmetik malzemeleri seçilirken kaliteli olması, antibakteriyel özelliğe sahip olması tercih edilmelidir. Cildin tahriş olmasını sağlayan olumsuz çevre koşullardan ve tahrişlerden de korunmak gerekir. Özellikle peeling özelliği taşıyan akneli ürünler asla kullanılmamalıdır.

 

Akne Tedavisi Nasıl Yapılır?

Akne tedavisinde aknenin durumuna ve cilt yapısına bağlı olarak farklı tedavi uygulanır. Akne tedavisinde sebum dengesini sağlayan kremler kullanılır. Anti akne özelliğine sahip kremler yağ bezlerinin aktivitesini baskılar. Akne teşhis edilip anti-akne özelliğe sahip kremler kullanılarak uzun vadede cilt sorunlarına sebep olacak aknelerin oluşması ve çoğalması engellenir. Aknelerin bir diğer olumsuz tarafı ise inflamasyona dönüşmesidir. Elle temastan kaçınılması gereken akneler, leke oluşumuna çok meyillidir. Bu nedenle düzenli olarak anti akne içeren tedavi edici krem kullanılmalıdır. Cildi tahriş etmeyen bir sabunla sabah akşam yıkanması, cildin temizlenmesi, az alkol içeren tonikle gözeneklerin sıkıştırılması gerekir. Ardından sabah akşam Sebum Balancıng Cream Anti akne kremi kullanılarak akne oluşumu önlendiği gibi var olan aknelerin tedavi edilmesi sağlanır.

Ben yaklaşık olarak 15 gündür düzenli olarak kullanmaya başladığım Luis bien anti akne kremi ile cildimdeki aknelerin gözle görülür bir şekilde azaldığını söyleyebilirim.

Luis bien anti akne kremi dermatolojik olarak test edilmiştir.

B3 vitamini içermektedir.

Özellikle akneli ve sivilceli ciltler için üretilmiştir.

İçerisindeki salisilik asit sayesinde cildi yeniliyor.

Tıkanmış gözenekleri açıyor  ve derinlemesine bir  temizlik sağlıyor.

Ayrıca gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı oluyor.

Cilt dokusunun pürüzsüzleşmesinede katkı sağlıyor.

Antibakteriyel özelliği sayesinde akne ve sivilcelerin yeniden oluşumunu önlemeye yardımcı oluyor.

Yüzünüzdeki sivilce ve siyah noktaların giderilmesine yardımcı olur.

Sivilce lekesi oluşumunu engeller.

Cilt pürüzlerini giderir.

Daha canlı, sağlıklı ve aydınlık  bir görünüm yaratır.

Çok hoş bir kokusu var.

Luis Bien Anti Akne Kremi Nasıl Kullanılır?

İlk olarak cildinizi güzelce temizleyiniz.

Anti akne kremini cildinize masaj yaparak sürünüz.

Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa anti akne krem uygulaması yapabilirsiniz.