Lohusa pijama takımı Satın Alırken Nasıl Bir Yol İzlemeliyiz?

Lohusa pijama takımı Satın Alırken Nasıl Bir Yol İzlemeliyiz?

Lohusa pijama takımı Satın Alırken Nasıl Bir Yol İzlemeliyiz?

Her bireyin aile kurarken bazı hayalleri vardır. Bu hayallerden en bilineni ve en önemlisi bebek beklentisi ve soyun sürdürülmesidir. Hamilelik bir kadının başına gelebilecek en zorlu süreçlerden bir tanesi. Bu yüzden günümüzde birçok kadın anne olmaktan çekinse de geliştirilen birçok yenilikle birlikte bunun önü açılmış ve kolaylaşmıştır. Bu kolaylıklar sayesinde anne adayları doğacak olan bebeklerini yakından takip edebilmektedir. Böylelikle sağlıklı olup olmadığına dair şüpheleri kalmadan gün ve gün takibini sürdürebilir ve doktoruyla iletişimde kalabilir. Anne adaylarının bu dönemde bazı çekinceleri bulunmaktadır ve bu çekincelerinde bir miktar da haklı sayılabilirler. Bu çekinceler kişiden kişiye göre değişebilmektedir. Ancak genel olarak kilo alımı ve sosyallikten uzak bir yaşantı veya yapılan işten uzaklaşılma gibi problemler kadınları psikolojik olarak etkilemekte ve bu süreci onlar adına zorlaştırmaktadır. Günümüzde bu problemlerle minimuma indirgenmiştir.

Hamile kadınlar için günümüzde üretilen pek çok ürün bulunmaktadır. Özellikle kilo alımını dert eden kadınlar için üretilen bu ürünler sayesinde anne adayları bu kilolarını dert etmeden şık görünmeye devam edebilirler. Tabii bu süreçte sadece şık görünmek yeterli değildir. Bebeğin sağlığı da oldukça önemlidir. Şık görünürken bebeği sıkmamalısınız ve sağlığına önem göstermelisiniz. Anne adayları bu dönemde esnek ve sıkmayacak şekilde şeyler giymeye özen göstermeli hatta öyle ki uyurken bile hamile pijama ürünlerinden faydalanmalıdır. Bu ürünler sayesinde terleme veya üşüme gibi sorunlardan uzaklaşıp hastalığa da yakın olmayacaksınız. Ayrıca uyurken bebeğinize yapacağınız her türlü baskıdan da kurtalacaksınız. Sizleri rahatsız edecek askı, ip gibi şeylerden de kurtulmuş olacaksınız. Gece yatarken seçeceğiniz şeyleri seçerken dikkatli olmaya özen göstermelisiniz. Özellikle sizin üzerinize olacak şeyi seçmeniz sizin rahat etmenizi sağlayacaktır. Günümüzde pek çok marka ve modelde hamile kadınlar için ürün üretilmektedir. Hamilelik sürecinde araştırmanız gereken en önemli konulardan bir tanesi bu olmalıdır. Kilo alımı da olduğu için mutlaka gardrobunuzu yenilemekte fayda var.

Hamilelik sonrası ilk 8 hafta yani 40 gün lohusalık dönemi olarak kabul edilir. Her anne farklı tecrübelerle de olsa bu dönemden geçmektedir. Çocuğunuzun doğmasının ardından vücudunuz kendini gebelikten önceki haline döndürmeye çalışır. Bu süreçte bunlar yaşanır. Geçiş süreci olduğu için anne olarak çok fazla sıkıntı çekebilirsiniz. Lohusa üzüntüsü denen bir geçebilirsiniz. Ayrıca bu depresyona dahi dönebilir. Böyle bir durum hissettiğinizde çevrenize söylemenizde fayda vardır. Ancak bu depresyon sadece anne tarafından değil çevresi tarafından dışardan da fark edilmektedir. Bu dönemde babaya da fazlasıyla iş düşmektedir. Baba sadece bebeğe değil anneye de ilgisini göstermeye devam etmelidir. Anne bu dönemde iyi beslenmeli, sıvı tüketmeli ve iyi uyumalıdır. İyi uyumak için Lohusa Pijama ürünleri tercih edebilir.

Lohusa Pijama

İyi bir uyku için lohusalık döneminde araştırmanızı önceden yapmanızda fayda var. Çünkü sadece bebeğinizin değil sizin rahatlığınız da bu süreçte oldukça önemlidir. Ameliyattan çıkacağınız için rahat bir şeyler giymenizde fayda var. Bu süreçte pijama veya Lohusa gecelik ürünlerinden seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç detay bulunuyor.

Lohusa Gecelik

Günümüzde pek çok marka farklı farklı modellerle annelere hizmet vermektedir. Özellikle pijamaların yapısı oldukça önemlidir. Bu pijama takımları yapılarıyla anneleri ne terletmeli ne de üşütmelidir. Ayrıca pansuman da gerekecek olan anne adayının sürekli üstünü çıkartması gerekeceği için dikişlerini acıtmayacak bir yapısı olması oldukça önemlidir. Son olarak bebeğin emzirilmesi konusu da en önemli konulardan bir tanesi. Mutlaka emzirme haznesi olan bir ürün tercih etmeye özen gösterin.

5 yorum

  1. Lohusa pijama takımında terletmemesi ve süt verebilmek için düğmeli olması çok önemli. Modeller çok güzel hamile arkadaşlara tavsiye edelim 🙂

  2. Lohusa pijama takımı alırken çok zorlandığımı hatırlıyorum. Bilgiler için teşekkürler.

  3. Lohusa pijama takımında rahat ve sağlıklı olması çok önemli. Tabi bir de şık olmalı :)) buradaki modeller çok şık

  4. Lohusa pijama takımı alırken en önemli detay süt vermek için gögüs kısmının açılabilir olması

Yorumunuzu Bekliyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.