AlışverişBipudra Tanıtım

Korona Karantina Günlerinde Alışveriş

Korona Karantina Günlerinde Alışveriş

Türkiye’de korona karantina günleri başlayalı sanırım bugün tam 55 gün oldu. Yaklaşık olarak iki ay gibi uzun bir süredir hepimiz evlerimizde kendi karantina uygulamamız içerisindeyiz.

Zaman zaman çok sıkılıyor olsak dahi sevdiklerimizin ve kendimizin sağlığı için bu duruma mecburen katlanmak zorundayız. Yapılan en küçük bir hata ile bu zorlu süreci daha da uzatabilir ve daha da fazla can kayıplarına sebep olabiliriz .

Tüm dünyada etkisini ne yazık ki fazlasıyla gösteren korona virüsü yüzünden evlerimize kapanmış olduğumuz için alışveriş yapmamız da zorlaşıyor. Hepimizin yaşamımızı idame ettirebilmesi için bazı şeylere gereksinimiz var.

Gıda, ilaç, kitap , giyim vs .

Fakat korona karantina günlerinde alışveriş yapmak ne kadar güvenli ? Marketlerde her ne kadar hijyen kuralları çerçevesinde satışlar yapılıyor olda dahi , dışarıdan alışveriş için giren her kişinin ayrı risk taşıdığı hem kendine hem de diğer kişilere bunu bulaştırma ihtimali olduğunu göz önünde bulundurmalıyız.

Yaklaşık olarak iki aydır kendim ve ailem için gerekli ihtiyaçlarımızı online alışveriş hizmeti veren sitelerden yapmaya gayret gösteriyorum.

Korona Karantina Dönemi ve Online Alışveriş Güvenliği

Alacağım ürünlerin yüzlerce kişi tarafından ellenmiş olma ihtimali beni çok endişelendiren bir durum. Bu yüzden korona karantina dönemindeki tüm alışverişin daha az temas ile bana ulaşması içimi rahatlatan bir durum.

Güvenerek sipariş verdiğim şeylerin en hızlı şekilde elime ulaşmasını sağlayan avansas.com alışverişte benim için tam bir rahatlık oldu..

Karantina Günlerinde Çocuk Aktiviteleri

Karantina günlerinde en çok sıkılan ve etkilenen ne yazık ki çocuklarımız oldu. Bu güzel havalarda parklarda ,bahçelerde oyunlar oynamaları ,temiz hava almaları gerekirken evlere kapandılar. Oğlum henüz 7 yaşında ilk okul 1. sınıfa yeni başlamıştı. Fakat malum dönem yüzünden o da diğer tüm çocuklar gibi uzun süredir evde. Ve bu durumdan çok rahatsız oluyor. Biz de evimizde elimizden geldiğince onunla birlikte değişik aktiviteler yapmaya gayret gösteriyoruz.

Çocuk Hobi Paketi

Avansas sitesinden çok güzel bir çocuk hobi seti sipariş ettik. Birlikte çok güzel resimler yapıp ,boyuyoruz. Çocuk hobi paketi içindeki her malzeme tam da ihtiyacımız olan şeylerden oluşuyor.

•Bic Kids Evolution 958191 Üçgen Jumbo Kuru Boya Kalemi 12’li Metal Tüp

•Bic Kids Couleur 9202932 Keçeli Boya Kalemi 12’li Paket

•Copy Liva A4 Fotokopi Kağıdı 80 gr 10 Renk 1 Paket (100 Sayfa)

•Lets L8340 Oyun Hamuru 4 Renk

Hem kalitesi hem fiyatı hem de hızlı teslimatı sayesinde bizden tam puan aldılar .

Karantina Günlerinde Evde Çalışmak

Çocuk hobi paketi dışında bir paket daha dikkatimi çekti.

Ben tam zamanlı olarak evde çalışıyorum elbet. Ancak karantina günlerinde ne yazık ki eşim de evde çalışmak zorunda. Üstelik evde üç öğrenci de varken bu Evde Çalışanlar Kırtasiye Paketi Büyük Boy paketini almadan geçemezdim.

Paketin içinde her şey özenle düşünülerek hazırlanmış. Tam ihtiyacıma uygun ürünler var .

Evde Çalışanlar Kırtasiye Paketi Büyük Boy

Avansas Mantar Pano Ahşap Çerçeveli 45 cm x 60 cm

Avansas Daily A4 Fotokopi Kağıdı 80 gr 1 Paket (500 sayfa)

Avansas 904 Fosforlu Kalem Turuncu

Faber Castell 7086 Plastik Silgi

Faber Castell Grip Matic 1318 Versatil Uçlu Kalem Seti 0.5 mm Mavi

Kraf 102G Bant Kesici Mavi

Le Color Concord Bloknot Çizgili A5 80 Yaprak

Mas 2623 Selobant 12 mm x 33 m

Mas 315 Harita Çivisi Karışık Renkli 18’li Kutu

Mas 756 Optimal Zımba Makinesi No:10 20 Sayfa Siyah

Avansas AY16 Zımba Teli No:10 1000’li Kutu

Uni-ball Ub-185S İğne Uç Kalem 0.5 mm Siyah

Karantina Günlerinde Bağışıklık Sistemini Güçlendirelim

Karantina günlerinde yapmamız gereken en önemli şey kesinlikle ve kesinlikle doğru beslenme ve bağışıklık sisteminin güçlü olmasıdır. Özellikle çocuklarımızın bu dönemi daha kolay atlatabilmesi için en önemli şey güçlü bir bağışıklık sistemidir.

Bee’O Propolis On The Go Zerdeçal Tarçın 7 gr 7’li Paket

Daha önce sizlere corona virüsüne karşı savaşmakta yardımcı olan bazı besinlerden bahsetmiştim. Bunlardan en önemlisi ise propolis ti. Propolisin sağlığımıza yararlarını artık hepimiz biliyoruz.

Bee’O Propolis On The Go Zerdeçal Tarçını ister direkt, isterseniz soğuk ya da ılık içeceklerinize ekleyip veya meyveli yoğurdunuz ile birlikte tüketebilirsiniz.

Sabah kahvaltısında, öğün aralarında, yatmadan önce süt ile birlikte tüketebilirsiniz. Bee’O Propolis On The Go Zerdeçal Tarçın dört mevsim boyunca en büyük destekçiniz olacaktır.

Avansas.com dan ailem ve kendim için bu zor dönem için sipariş ettiğim Bee’O Propolis On The Go Zerdeçal Tarçın 7 gr 7’li Paket de diğer tüm siparişlerim gibi tam bir gün içinde ve tüm hijyen kurallarına uygun şekilde teslim edildi.

Korona karantina günlerimiz her ne kadar zor geçiyor olsa dahi lütfen alınması gereken tedbirlere uygun davranalım. Unutmayalım ki bizim gösterdiğimiz çabalar aldığımız önlemler sayesinde bu zor günlerde geride kalacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı