Kışın Kilo Almamak İçin Öneriler

Kışın Kilo Almamak İçin Öneriler

Fazla kilo yaşamınızı olumsuz etkiler

Özellikle biz bayanlar için ilkbahar ve yaz aylarında başlayan kilo verme çabaları, sonbahar ve kış aylarının gelmesiyle yavaş yavaş yerini yeme alışkanlığına bırakmaya başlar.

Soğuk havaların etkisiyle mücadele isteği kırılanlar, verdikleri kiloları gram gram geri almaya başlarlar. Üstelik bazı tatiller , davetler ya da stresler tatlı çılgınlarının üzerine adeta tuz biber olur.

Kar yağışının düşmesiyle zirveye ulaşacak olan kilo alma sorununun önüne geçmek isteyenler ise nasıl bir yol izlemeleri gerektiği konusunda henüz tam bir bilgiye sahip değiller.

Bizde bu yazımızda kışın kilo almak istemeyenler için birkaç püf noktasından bahsedeceğiz. Bir iki basit ama etkili tüyolar vereceğiz.

Malum artık kış ayları içerisindeyiz ve soğuk havaların etkisiyle vücut, ısısını korumak için ekstra bir enerjiye ihtiyaç duyuyor. Bizde bu ekstra duyulan enerjiyi düzensiz beslenmeyle karşılayınca kilo almak ne yazık ki kaçınılmaz oluyor. Bu durumda kilo almamak için günlük hayatımızda bazı değişikliklere gitmemiz gerekiyor.

Bu değişiklikleri maddeler halinde sıralayacak olursak:

Kışın Kilo Almamak İçin Neler Yapmalıyız?

Dengeli beslenmeye özen gösterin

– Öğünleri düzenleyerek az ve sık beslenmeli,
– Protein ve karbon hidratlı besinler tüketmeye dikkat etmeli,
– Su tüketimine önem vermeli,
– Geceleri ev oturmalarında atıştırma yapmamaya özen göstermeli,
– Gün içerisinde orta tempoda en az 20 dakika yürüyüş yapmalı

Sporu yaşamınızın en önemli aktivitesi yapın

Bu söylediklerimize dikkat eder ve bu doğrultuda kendinizi frenleyebilirseniz, emin olabilirsiniz ki önümüzdeki yaz aylarında fazla kilolardan kurtulma çabasına girmeyeceksiniz.

Kilolara elveda

Ayrıca bu maddeleri göz önünde bulundurmanız sağlığınız açısından bakıldığında da fit bir vücuda kavuşmanızda size yol gösterici olacaktır.

Yorumunuzu Bekliyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.