BiPudraFashionModa

Kısa Boylu Kadınlara En Çok  Yakışan Abiye Elbise  Modelleri

Kısa Boylu Kadınlara En Çok  Yakışan Abiye Elbise  Modelleri

Kısa boylu kadınlara en çok  yakışan abiye elbise modelleri için öncelikle bu kadınların elbiselerini nerelerde giyecekleri önemlidir. Samimî bir arkadaşlarının düğünleri olabilir ya da kendisinin ev sahipliğini yapacağı bir düğün olabilir. Bunların dışında bir kokteyle de katılıyor olabilirler. Bu nedenle düğünlerde bayanlar genellikle uzun abiyeler tercih ederler. Tercih edilen bu durum kısa boylu hanımlar için bir avantaj niteliğindedir.

Bunun nedeni ise kısa boylu bayanlar genellikle boylarını kapatabilmek adına uzun topuklu ayakkabılar tercih ederler. Yüksek topuklu olan ayakkabılar kısa boya sahip kadınlar için her zaman her yerde bir kurtarıcı niteliğindeki en önemli aksesuarlarındandır. Bu açıkdan özellikle abiye elbise olarak da uzun abiyeler tercihleridir.   Onları uzun gösteren abiye modelleri tercih etmeleri de yine bu onları daha uzun boylu gösterecek olan nedenden dolayıdır. Gece kıyafeti olarak tercih edilen abiye modellerinde, kısa boylu hanımlar uzun etekli abiyeleri daha çok tercih edecektir. Bu elbise seçimlerinin altına giyecekleri topuklu ayakkabılar ise onların daha uzun görünmelerini sağlayacaktır.

Kısa Boylu Bayanlar Ne Tür Abiye Tercih Etmelidir?

Kısa boylu bayanlar için abiye modelleri uzun elbiseler olmaktadır. Bu onların giydikleri topuklu ayakkabıları kapatacağı için tercih nedeni olmaktadır. Kısa boylu bayanlar aynı zamanda fazla kiloya sahipse, o zaman fazla kumaşların olduğu ya da ağır şifonların bulunduğu elbiseleri tercih etmemeleri gerekiyor.

Kısa boylu bayanların tercih edecekleri abiyeler, eğer bayan zarif bir bayan ise istediği kumaşta bir elbise tercihi yapabilir. Ancak yine de abiye tercihi yapılırken, boyun uzun veya kısa olması önemli bir ayrıntı değildir. Giyilen elbisenin iyi bir tercih yapılarak seçilmesi önemlidir. Kişi kendine iyi yakıştığını düşündüğü bir elbise tercihi ile çok daha rahat edecektir.

Mekana Göre Abiye Seçimi

Kısa boylular için abiyeler, elbisenin giyileceği mekâna göre de değişiklik gösteriyor. Bunun yanı sıra kişinin istekleri de önemlidir. Kısa boylu bir bayan olmasına rağmen kısa etekli abiye tercihinde bulunacak bir bayanın çok dikkatli bir elbise seçimi yapması gerekir.  Bunun içinde çok fazla diz altında olmayan genellikle diz üstünde olan abiye modelleri tercih edilmesi gerekir.

Boyu kısa olan bayanlar için abiye modelleri tercih edilirken giysinin uzunluğu kısalığından ziyade giysinin kesimleri de önemlidir. Tercih edilen abiye modellerinde aksesuarlarda önem arz ediyor. Parıltılı taşlarla bezenmiş olan kısa etekli bir abiye modeli ile o gece tüm dikkatleri üstünüze toplayabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı