AlışverişBiPudraBipudra TanıtımGüzellik & BakımPüf Noktası

Kirpik Lifting Nedir Kirpik Lifting Nasıl Yapılır

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik liftingi kadınlar arasında hızla yayılan ve uygulanmaya başlayan bir işlemdir. Kirpiklerin hacimli ve kıvrımlı görünmesi her kadının istediğidir. Bu görünüm için bir çok maskara çeşitleri kullanılır. Ancak bazen yine de istenilen sonuca ulaşılamaz. Kirpik lifting sayesinde ortalama 3 ay civarı kirpikler doğal bir kıvrımlı görünüme sahip olur. Kirpik lifting bir anlamda kirpiklere yapılan keratin bakımıdır. Özellikle kirpik diplerinde işlem yapılarak kirpiğin üst kısımlarına doğru ilerlenir.

Kirpik Lifting Hakkında Bilmeniz Gerekenler - igrus

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

Kirpik lifting uygulaması oldukça pratik bir işlemdir. Ancak güzellik salonlarında konuyla ilgili uzman kişiler tarafından kirpik lifting yapılabilir. Kirpik lifting işleminde ilk önce alt kirpiğin ve üst kirpiğin altlarına silikonlu ped koyulur. Kirpikler kirpik lifting işlemi için kullanılan özel fırçalar ile ters yöne doğru tarama işlemi yapılır. Kirpikler bu işlemden sonra hacimli ve kıvrımlı bir görünüm alır. Sonra kirpik lifting işlemi için özel solüsyonlar kirpiklere diplerinden başlanarak uygulanır. Biraz bekledikten sonra ucu taraklı fırça yardımı ile kirpikler taranarak birbirinden ayrılması sağlanır. Bu işlemler yapıldıktan sonra son işlemde yine keratin bakımı yapılır. Ve işlem tamamlanır. Bu işlemden sonra 1 gün boyunca göz makyajı yapılmaması ve maskara sürülmemesi gerekir.

Kirpik Lifting Uygulaması | ESADERM Estetik ve Güzellik

Kirpik Liftinginde Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Kirpik lifting işlemi ile ilgili dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Çünkü kirpik lifting uygulamasında kimyasal ürünler kullanılmaktadır. Bu da herhangi bir olumsuz durum yaratarak alerjik sorunlar da yaratabilir. Öncelikle kirpik lifting işlemi için işinde uzman olan güzellik uzmanlarından destek alınmalıdır. İşlemin yapıldığı ortamın steril olmasına da dikkat edilmelidir. Ayrıca kirpik lifting işlemi için uygulanacak olan solüsyonların kirpiklerin tamamına eşit bir şekilde uygulanması gerekir. Eğer eşit uygulanmaz ise kirpik aralarında kalıntılar olacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı