Güzellik & BakımUncategorized

Microblading Nedir? Kıl Tekniği Kaş Nasıl Yapılır?

Kıl Tekniği Nedir? Microblading Nedir?

Microblading kıl tekniği

Kaşlar , özellikle güzelliğine çok dikkat eden bütün kadınlar ve genç kızlar için çok önemli bir konudur.

Gözler kadar kaşlar da ifadeyi belirttiği için önemlidir. Kaş şekli insanın bakışını ve duruşunu ciddi anlamda etkiler. Karşı tarafı etkilemeyi düşünüyorsanız iyi bir kaş bakımı yaptırmanız gerekiyor. Ama kaş bakımı sanıldığı kadar kolay bir işlem değildir.

Kıl Tekniği Kaş

Ve her ne kadar küçük bir alanda çalışıyorsak da kaşları her mevsim değişen modaya uydurmak, isabetli renk seçimi yapmak ve düzgün kaşlara sahip olmak için her sabah özel bir makyaj yapmanız gerekiyor. Mesela kaşlarınız seyrek ise , karşı tarafı etkileyebilmeniz zordur. Eğer seyrek kaşlara sahip iseniz sürekli olarak dolgun kaşlara sahip olmak için de her gün makyaj yapmak gereklidir. Ve sürekli kaş makyajı yapmak sanıldığı kadar kolay bir iş değildir.

Kaş makyajı

Mesela kaşların arasını kaş farı ile doldurmak gerekiyor, bu iş iyi yapılmadığında alınan kaşların yerine yenisi çıkmaz ve seyrelme başlar.

Esmer olan ve kaşları gür olan kadınlar için bu iş daha kolaydır ama ince kaşları olan ve beyaz tenli kadınlar için bu iş dikkat ,zaman ,sabır ve malzeme istiyor.

Peki bu bakımı kalıcı hale getirebilir miyiz?

Elbette, bu bakımı kalıcı hale getirmek mümkün. Ve tam da bu noktada Microblading yönteminden bahsetmekte yarar var.

Nedir bu Microblading yöntemi, gelin şimdi hep beraber bakalım.

Microblading Yöntemi

Microblading Yöntemi

Microblading Yöntemi Nedir?

Microblading Nedir? Seyrek olan ve her gün bakım gerektiren kaşların arasına silinmeyen özel mürekkeple Kaş çizme yöntemidir.

Daha açık ifade etmek gerekirse özel bir kalemle kaş renginize uyumlu (farklı renklerde olabilir) çizgiler çizme sanatıdır. Bu yöntem kalem ile çizildiği için hiç bir zaman anlaşılamaz. Bu işlem makyaj boyası kullanılarak yapılıyor. Bu şekilde günlerce kaşlarınıza işlem yapmanız gerekmiyor.

Tabi bu işi yapacak olan uzmanın görüşleri de önem arz ediyor. Yüzünüze hangi stilin yakışacağını makyaj uzmanından öğrenip içinize sindirdikten sonra bu işlemi yaptırabiliyorsunuz.

Microblading Yöntemi Fiyatı Nedir?

Microblading fiyatı Nedir? 500 TL -1.000 TL arasında bir ücret lütfetmeniz gerekiyor. İşlem yaptırmadan önce bilgisayarda bu işin uzmanları tarafından kaş yapınızın nasıl olacağını görebilir ve karar değiştirebilirsiniz.

Ve işlem yapıldıktan sonra bu çizgiler silinebilmektedir. Ancak ödenecek para da bu noktada artıyor. Bu yüzden microblading işlemini yaptırmadan önce çok iyi karar vermeniz şart.

Etiketler

İlgili Makaleler

Yorumunuzu Bekliyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı
Kapalı