Konuk YazarUncategorized

Kahve Falında Sık Görülen 7 Şekil Ve Anlamları


Kahve Falı Bakmanın Püf Noktaları
. Fincanımda Neler Var?
Kahve Falında Gördüklerimiz Ne Anlama Geliyor?

İnsanlar yüzyıllardan beri kahve telvesinden fal bakar ve kahve telvesinin oluşturduğu şekilleri yorumlamaya çalışır. Bir kahve fincanında upuzun hikayeler saklıdır. Dinleyen merakla geleceğinde neler var diye bekler, fal bakan ise anlatır da anlatır. Peki kahve falı bakmanın bir tekniği var mıdır? Yoksa tamamen medyumluk gibi yetenek mi gerektirir? Mutlaka belirli bir yetenek olması da gerekir, ancak şu da bir gerçektir ki; kahve falı bakmanın püf noktaları da vardır.

Dikkat ettiyseniz fincanda çıkan şekiller bazı objeleri andırır. Bu objeleri doğru olarak nitelendirmek ve genel olarak kabul edilmiş anlamlarını bilmek, fal bakana yardımcı olacaktır.

Merak ettim ve sıklıkla fincanlara konuk olan bazı şekillerin anlamını araştırdım.

TÜRK KAHVESİ

Falda Yüzük Çıkması Ne Anlama Gelir?

Falda yüzük çıkması genelde olumlu anlamlar taşır. Örneğin parlak bir geleceğiniz olacağı anlamına gelebilir. İş hayatında iyi yerlere geleceğiniz, bolluk bereket anlamlarına da gelebilir. Özellikle genç kızların merak ettiği olumlu bir anlamı da evliliktir. Falda yüzük çıkması, yakın zamanda bir nişan veya evlilik yaşanacağı anlamına da gelir.

Falda Kalp

Kalp de fincanlara sıklıkla konuk olan şekillerden biridir. Hemen büyük aşk, sevgi olarak yorumlanır. Falda kalp çıkması, yeni bir aşk bulacağınız anlamına gelse de farklı anlamları da vardır. Örneğin genel anlamda sevilen bir insan olduğunuz, sevgi göreceğiniz bir ortama gireceğiniz, mutluluğu bulacağınız gibi birçok anlamı olabilir.

Kahve Fincanında Kuş

Hep merak ederim falda kuş çıkmasının anlamını. Kuş, çok mutlu bir haber veya beklediğiniz bir şeyin müjdesini alacağınız anlamına gelebileceği gibi yola gideceğiniz anlamında da yorumlanabilir. Bu uzun bir iş seyahati veya tatil olabilir.

Falda Balık

Falda balık çıkması bolluk, bereket ve para anlamlarına gelir. Eh ne diyelim bol bol balıklar yüzsün fincanlarda o halde

Falda Yılan

Enn sevmediğim. Falda yılan çıkması genelde düşmana işarettir.  Kötü bir olay olarak anlaşılacağı gibi, genelde size düşman insanlar olarak yorumlanır.

Falda Yol

Hemen her falda görülür yollar. Kimi zaman uzun, kimi zaman kısa çizgiler halinde çıkar karşımıza. Genelde de bir yola çıkılacağı şeklinde yorumlanır.  Bu hem tatil, hem de gidilmesi planlanan uzun bir yol olabilir.

Falda pencere veya kapı şekli

Pencere veya kapıya benzer şekiller, falda beklediğiniz bir olayın gerçekleşeceğini, yeni kapıların açılacağını, yenilikler yaşayacağınızı gösterir.

Fala inanma, falsız da kalma derler. Falda çıkanlar ne kadar gerçek, ne kadar tahmindir bilinmez; ama yüzyıllardan beri insanların fallara ilgi duymasının ardında belki olması beklenen olaylara ait umutlar, belki de birçok kahve falında yorumlanan olayların aynısının veya benzerinin gerçekleşmiş olmasıdır. Ben bugün en çok merak ettiğim 7 şeklin anlamlarını araştırdım ve yazdım. Tabii ki daha birçok şekil çıkabiliyor. Bunlar biraz da falı yorumlayanın hayal gücüne kalmış J Sizin falınızda güzellikler çıksın.

DERYA SOYGUL
Etiketler

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Bu yazıma da güzel blogunda yer verdiğin için teşekkürler. Farklı konularda yazmayı seviyorum. Kahve falı yazısı benim için de farklı bir yazım deneyimi oldu 🙂 Umarım sana da şans ve bol tıklama getirir 🙂

Yorumunuzu Bekliyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: