Highlighter Çeşitleri ile Işıldayın!

Highlighter Çeşitleri ile Işıldayın!

Highlighter Çeşitleri ile Işıldayın!
Aydınlatıcı olarak bilinen highlighter çeşitleri, doğal güzelliğinizi ortaya çıkarmak için etkilidir. Ten makyajınızı tamamladıktan sonra yüzünüzde öne çıkarmak istediğiniz noktaları aydınlatmanızı sağlar. Cilt yapınıza uygun olan aydınlatıcı paleti tercih ederek, makyajınızı daha doğal bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Highlighter markaları arasında sık tercih edilen Loreal Paris aydınlatıcı, toz likit ve stick formundaki ürünlerle makyajınızı tamamlar. Revolution aydınlatıcı ise farklı tonları tek bir palette bulabileceğiniz seçenekleriyle alternatif makyaj önerileri sunar. Günlük ve özel gün makyajlarınıza ışıltılı bir görünüm kazandırmak için aydınlatıcı paletleri tercih edebilirsiniz.

Cilt yapınıza uygun formdaki makyaj ürünleriyle istediğiniz doğal ve pürüzsüz görünümü yaratabilirsiniz. Farklı alt tonlarında sunulan aydınlatıcı renkleriyle kendi teninizi ön plana çıkarabilmeniz de mümkün. Soğuk ve sıcak tonlarda hazırlanan highlighter çeşitleri, elmacık kemiklerinizin daha belirgin görünmesini sağlar.

Cilt Yapısına Göre Aydınlatıcı Seçimi Nasıl Olmalı?

Yağlı, kuru ve karma cilt türleri makyaj malzemeleri seçiminde dikkatli olmalıdır. Doğal ve pürüzsüz bir görünüm oluşturmak için cildinizin yapısına uygun olan ürünleri seçmeniz gerekir. Cilt tipine göre aydınlatıcı seçimi yaparken önerilerimize göz atabilirsiniz. Her cilt tipine uygun olan aydınlatıcılar, sağlıkla parlayan cilt görünümü yaratır.
● Kuru ciltler, makyaj ürünlerinde likit ve stick formdaki malzemeleri tercih etmelidir. Daha doğal bir görünüm sunan likit ürünler, nemlendirici özelliği sayesinde kuru ciltlerdeki pullanma sorununu önler. Aydınlatıcı seçerken likit formdaki seçenekleri değerlendirebilirsiniz.
● Yağlı ve karma cilde sahip olanlar, genellikle belirgin gözeneklere sahiptir. Bu nedenle çok yoğun aydınlatıcılar yerine hafif ışıltılı olan seçenekleri tercih edebilirler. Toz formunda sunulan highlighter çeşitleri, yağlı görünümün azaltılmasında faydalı olabilir.
● Ten makyajında kullanılan fondöten ve pudralar, aydınlatıcının performansını etkiler. Bu nedenle cildinizin yapısına uygun kapatıcı ürünleri kullanarak doğal bir cilt görünümü elde edebilirsiniz.
● Cilt renginizle uyumlu tonları tercih etmeniz önemlidir. Koyu tenlilerde gümüş tonlarda highlighter daha etkili sonuç verebilir. Açık ten rengine sahip olan kadınlar genellikle şampanya tonlarında aydınlatıcıları değerlendirir.
Aydınlatıcı Nasıl Kullanılmalı?
Highlighter çeşitleri, cildin parlak ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Yüzünüzde ön plana çıkarmak istediğiniz elmacık kemikleri, burun çizgisi, dudak üstü, kaş altı gibi noktalara parlaklık vermek için aydınlatıcı uygulayabilirsiniz.Ten makyajınızı cildinize uygun kapatıcı ürünlerle tamamladıktan sonra aydınlatıcı ürünleri kullanabilirsiniz. Böylelikle bu noktaların daha çok ön plana çıkmasını sağlayabilmeniz mümkün. Kontür uygulaması yapanlar için highlighter, yüzün daha aydınlık ve yüz hatlarının daha belirgin görünmesine yardımcı olur. Özel gün makyajlarında doğal ışıltınızı ortaya çıkarabilirsiniz.

Highlighter Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aydınlatıcı uygularken öncelikle yüz şeklinizi iyi tanımanız gerekir. Yanlış noktalara uygulanan highlighter, makyajın doğal görünmesine engel olur. Yüz hatlarınızı analiz ederek yüksekte kalan noktalara aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Makyaj fırçasını uygulama sırasında kullanabilirsiniz. Aydınlatıcı için özel sunulan fan şeklindeki fırçalar, pratik bir kullanım sunar. Az miktarda ürün alarak uygulama yapmanız ve gerekli durumlarda çoğaltmanız daha iyi sonuç verir. Fazla miktarda uygulanan aydınlatıcılar yüzünüzün çok fazla parlamasına ve yapay bir görünüme neden olabilir.
Makyaj yaparken renk tercihlerinde ve uygulama stillerinde orantılı olmak önemlidir. Parlak rujların ve göz farlarının kullanıldığı iddialı gece makyajlarında daha mat ten görünümü tercih edilmelidir. Doğal makyaj uygulamalarında ise saten bitişli kapatıcı ürünler ve aydınlatıcı paletler kullanılabilir. Siz de makyajınıza ve kullanım alışkanlığınıza uygun ürünleri tercih ederek doğal bir görünümü vurgulayabilirsiniz. Geniş ürün seçeneği sunan Watsons’ta cildinize en uygun olan highlighter çeşidini bulabilir ve etkileyici makyajlar yapabilirsiniz.