AlışverişBiPudraBipudra Tanıtım

Güneş Kremi Nedir?Nasıl Seçilir? Cireaseptine Sun Face Güneş Kremi


Yaz ayları dendiğinde ilk akla gelen ürünlerden biri hiç şüphesiz güneş kremleridir. Güneş kremlerinin kullanımı özellikle halk arasında birçok farklı şekilde algılanarak uygulanmaktadır. Yaz aylarında güneş kremi kullanıp kış aylarında güneş kremlerini rafa kaldırmak oldukça sık yapılan bir hatadır. Yalnızca yaz aylarında değil 12 ay boyunca güneş kremi kullanılması gerekmektedir. Güneşim zararlı ışınları olarak nitelendirilen UVR ışınlarından korunmak için en az 30 faktörlük güneş kremleri kullanılmalıdır.

CireAseptine Sun Face

Güneş Kremini Kimler Kullanmalıdır?


Güneş kremlerinin kullanılması için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Bebekler de sahil olmak üzere herkesin güneş kremi kullanması tavsiye edilmektedir. Güneş kremi kullanmak yalnızca güneşin sebep olduğu zararlı ışınları engellemektedir. Bu sebeple güneş kremi kullanmak D vitamini eksikliğine kesinlikle neden olmamaktadır. Yüz, boyun, vücut, kol, bacaklar ve hatta dudaklara güneş kremi uygulamasının yapılması gerekmektedir.


Güneş Kremi Nasıl Seçilir


Birçok kişi ne şekilde güneş kremi alması gerektiğini bilmemektedir. En sık düşülen yanlışlardan bir tanesi cilt tipine uygun olmayan güneş kremleri satın alınmasıdır. Birçok kişi uygun fiyatlı olduğunu düşündüğü markalara yönelerek cilt tipine uygun olup olmadığını önemsemeden güneş kremi almaktadır. Bu durum oldukça yanlıştır. Her cilt tipi birbirinden farklıdır buna bağlı olarak kullanılacak olan güneş kreminin de cilt için uygun olması gereklidir. Cilt için uygun olmayan güneş kremlerinin kullanılması cilt yüzeyinde alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilmektedir. Bu tarz bir durumla karşılaşılmaması için bilinçli olarak güneş kremi satın alınmalıdır. Eğer cilt tipi bilinmiyor ise dermatologlara başvurulabilir. Dermatologlar clt analizi sonrasında kişi için en uygun olan güneş kremini önermektedir. En düşük 30 faktör olacak şekilde ürün tercihleri yapılmalıdır.


Güneş Kremi Hangi Aralıklarla Nasıl Uygulanmalıdır?


Güneş kremleri güneşe çıkmadan en az 20 dakika önce uygulanmalıdır. Cildin kremi tam anlamıyla çektiğinden emin olmadan güneşe çıkılması tavsiye edilmemektedir. Güneş kremi cilt tarafından emildiği için 2-3 saat içerisinde etkisini kaybetmektedir. Özellikle tatilde olan kişiler güneş kremini sık aralıklarla tazelemelidir. Saat 11.00 ile 15.00 arası güneş ışınlarının dik vurduğu zaman dilimleridir. Bu zaman dilimi içerisinde güneş kremi kullanılmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Güneş kreminin uygulandığı yerlere ürünün iyice dağıtılması oldukça önemli bir detaydır.


Güneş Kremi Ten Makyajı Altına Uygulanabilir Mi?


Makyaj yapmak güneş kremine zarar veren bir durum değildir. Cilt nemlendirildikten sonra güneş kremi uygulanabilmektedir. Güneş kremi uygulaması sonrasında fondöten veya bb krem uygulamak güneş kreminin etkisinin kaybolmasına neden olmamaktadır. Makyajın altına güneş kremi kullanmak istemeyen kişiler seçtikleri ten ürünlerinin içerisinde güneş koruması olmasına özen göstermelidir. Birçok markanın güneş korucuyu içeren fondöten veya bb kremleri bulunmaktadır. Bu ürünlerin kullanılması tam olarak güneş kreminin koruyucu özelliğini göstermese de gerekli durumlarda tavsiye edilmektedir.

Cireaseptine Sun Face Sunscreen Lotion

Cireaseptine Yüz güneş koruyucu

Cireaseptine sun Face güneş losyonu kullananlardan biri olarak sizlere kesinlikle tavsiye edebileceğim nadir güneş losyonlarından bir tanesi.

Güneşe çıkmadan önce cireaseptine güneş koruyucu losyonu cildinize ince bir tabaka halinde uygulayın.

50+spf

Cildi kesinlikle yağlandırmıyor.

Dermatolojik olarak test edilmiş ve onaylanmış.

Alkol ve paraben içermiyor.

Çok kolay emiliyor.

Tüm cilt tipleri için uygun.

Ve muhteşem bir kokusu var.

Ürünleri detaylı incelemek için Tıklayın

Yaz kış sürekli güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmeyiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı