DekorasyonUncategorized

Gri Koltuk Takımına Uygun Perde Modelleri

Gri Koltuk Takımına Uygun Perde Modelleri

Gri koltuklar son dönemin modern dekorasyonları arasında yer alan trend detaylardan biridir. Özellikle endüstriyel tasarıma sahip evlerde vazgeçilmez koltuk renkleri arasında yer almaktadır. Gri koltukların bu denli revaçta olduğu bu dönemde, gri koltuk takımına uygun perde, halı, duvar boyası gibi detaylar önem kazanmaktadır.

Gri Koltuk Takımına Uygun Perde Modelleri

Bugün sizlere yeni bir ev dekorasyonu fikri ile merhaba demek istiyorum.

Gri koltuk takımına uygun perde modelleri

Gri koltuk takımına uygun perde seçimi yapmadan önce dekorasyon tarzınızı göz önünde bulundurmalı ve buna göre seçim yapmalı, daha sonrasında renge karar vermelisiniz. Burada perde modeli derken kasıt, fon perde mi, kruvaze perde mi, düz uzun perde mi, yoksa tül perde mi seçenekleridir.

Gri ve pudra uyumu

Genellikle gri mobilya takımı olanlar, mobilya ile daha iyi entegre olması açısından fon perdeyi tercih etmektedirler. Hem daha modern, hem daha şık bir görünüm elde etmesi nedeniyle fon perde seçimi daha yerinde bir tercih olacaktır.

Gri Mobilya Takımına Uygun Perde Renkleri

Gri-Beyaz Uyumu

Gri ve beyaz uyumu

Özellikle endüstriyel tasarımda en çok kullanılan renkler arasında bu iki renk başı çekmektedir. Grinin metalik hissi, beyazın yumuşatıcı etkisi ile ideal bir dekorasyon kombini olabilmektedir. ayrıca beyaz hemen hemen her renge uyum sağlaması ile odadaki diğer dekorasyon objeleri ile de bütünlüğü bozmayacaktır.

Gri ve beyaz uyumu

Gri Siyah Uyumu

Gri ve siyah uyumu
Gri ve siyah uyumu

Gri renk olarak düşünüldüğünde aslında siyah ile beyazın karışım rengidir. Bu da bu rengi siyah ile beyaz tonları ile rahatlıkla kombinlenebilmesine olanak tanır. Eğer bir odada gri renk mevcut ise mutlaka kombin renkleri arasında uyum sağlamalıdır. Genellikle odanın diğer dekorasyon objeleri ile daha fazla kombinlense de, perdelerde iddialı bir renk olarak kullanılabilir.

Gri Pudra Rengi Uyumu

Gri ve pudra uyumu

Gri rengin bir diğer kombin rengi de pudra rengidir. Pembenin daha tatlı bir tonu olması nedeni ile genellikle yeni gelinlerin sıkça tercih ettiği renkler arasındadır. Özellikle son yıllarda pudra fon perdeler gri ile en çok kullanılan renkler arasına girmiştir yorumunu yapabiliriz.

Gri Lacivert Uyumu

Gri ve lacivert uyumu

Gri perdeye lacivert fon perde son dönemlerde oldukça revaçta. Yalnız lacivert aynı siyah gibi yapısı gereği diğer dekorasyon objeleri ile daha uyumlu olması nedeni ile pudra veya beyaza nazaran tercihler arasında geriden gelmektedir.

Gri Sarı Uyumu

Gri ve sarı uyumu
Gri ve sarı uyumu

Grinin en kombin renklerinden biri hiç şüphesiz sarıdır. Sarıyı fon perdede, kırlette rahatlıkla kullanılabilirsiniz. Gözü çok yormamakla birlikte gri ile rahatlıkla uyum sağlayabilmektedir.

Gri Fuşya Rengi Uyumu

Gri ve fuşya uyumu

Grinin en az yukarıdaki renkler kadar uyumlu bir diğer kombin rengi fuşyadır. Gri fuşya uyumu, sadece perde de değil, gri koltuk ve berjer arasında da renk seçeneği olarak tercih edilebilir. Ancak son dönemlerde fon perdelerde kullanılma oranı bir hayli artmış durumdadır.

Bugünkü yazımda genel olarak gri koltuk takımına uygun perde nasıl seçilmeli, grinin kombin renkleri genel hatları ile neler belirtmeye çalıştık. Ancak bu renklerden hariç olarak sizin dekorasyon anlayışınıza uygun olarak farklı renklerde tercih etmeniz mümkündür.

Bu makalede ilginizi çekebilir

Tıklayın
https://bipudra.com/ham-balin-faydalari-balkonak-com/
Etiketler

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Gri koltuk takımlarına bayıldım. Perdeler de gri dekorasyonla çok uyuşmuş. Çok severim gri tonlarını 🙂

  2. Gri koltuk neredeyse tüm renklerle uyum sağlıyor. Ben en çok siyah beyaz perde ile turkuaz perdeler ile uyumunu beğendim. Evinde benim gibi gri koltuk kullananlar için harika bir rehber niteliğinde bir yazı olmuş.

  3. gri koltuk takımına uygun perde modellerinden en çok gri-bordo uyumunu beğendim. Ama genel olarak modellerin hepsi de çok şık

Yorumunuzu Bekliyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: