Evde Nasıl Yapılır?Güzellik & BakımUncategorized

Gökkuşağı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Gökkuşağı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Gökkuşağı Göz Makyajı

Göz makyajı neredeyse bütün kadınlar için çok büyük önem arz etmektedir.

Göz bir insanda ilk dikkat çeken ve etkileyen organdır bu durumda elbette ki onun bakımı ve süsü ayrı bir yere sahip olmalıdır.

Bazen bakışlarınız hiç istemediğiniz anlamlara bürünebilir sizi çirkin ya da sevimsiz gösterebilir.

Göz Makyajı

Göz makyajında kendine bir stil belirleyip onu kullanmak ve en çok yakışan modeli seçmek bir kadın için öncelikli hedef olmalıdır . Çünkü size yakışmayacak bir makyajı kullanmak sizi olduğunuzdan daha küçük ya da daha yaşlı gösterebilir.
Göz makyajı deyince genellikle aklımıza siyah ve kahve tonlar gelir ancak son zamanlarda özellikle gençlerin çok severek yaptığı makyaj türlerinden biri de gök kuşağı tarzda makyajdır.

Gökkuşağı Makyajı

Kırmızı, sarı, mavi ,mor ,yeşil ,kahve, pembe gibi canlı tonları bir araya getirin ve bunlardan muhteşem geçişler sağlayarak profesyonel bir makyaj yapın.

Göz makyajının olmazsa olmazı makyajdan önce göz kapağınıza sürdüğünüz primerlerdir bu primer dediğimiz krem göz makyajınızın daha uzun süre taze kalmasını sağlar yani makyajı hem daha canlı hem de daha kalıcı hale getirir.

Gökkuşağı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz pınarlarınızdan başlayarak yapmak istediğiniz rengi sürün bir cm kadar bunu uygulayın ve daha sonra geçişi hoş duracak başka bir renk seçin mesela ilk kullandığınız far pembe ise ardından turuncu sürebilirsiniz ,yada ilk kullandığınız mavi ise ardından turkuaz sürebilirsiniz bu renk seçeneklerini belirlemek tamamen size kalmıştır.

Gözünüzün üst pınarından başlayarak yavaş yavaş uygulayın renkleri ve ta ki alttaki göz pınarınıza gelene kadar özellikle alt tarafa gittikçe koyu renkler kullanmanızı tavsiye ederiz çünkü göz renginizin ortaya çıkmasını sağlayacak ve daha güzel bir renk geçişi sağlayacaktır açıktan koyuya doğru.

Göz renginiz ne ise ona en çok yakışacak renkleri seçin ki göz renginiz daha iyi ortaya çıksın bakışlarınız daha alımlı görünsün.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Gökkuşağı makyajı çok sevimli görünüyor. Ben beceremem güzel makyaj yapan kadınlara özeniyorum 🙂

Yorumunuzu Bekliyorum

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kapalı
Kapalı