Gece Öksürüğünden Nasıl Kurtuluruz? Doğal Yollar Nelerdir?

Gece Öksürüğünden Kurtulma Yolları Nelerdir?

Gece öksürüğü

Gece öksürüğü bazen başa bela oluyor. Başladı mı bitmiyor ve uyutmuyor beni. Son günlerde iyice artınca biraz araştırma yaptım ve bakın gece öksürüğünden kurtulmak için neler buldum.

Gece öksürüğünden kurtulmak için sıcak duş alın!

Gece öksürüğü

Duş alın

Gece yatmadan önce sıcak bir duş alabilirsiniz. Sıcak duş almak buharın etkisi ile nefesinizi açacak ve daha rahat uyumanıza yardımcı olacaktır.

Yüksek yastık kullanın!

Yüksek yastık kullanın

Gece öksürüğünden kurtulmak daha rahat uyumak için normalde kullandığınız yastıktan daha yüksek bir yastık kullanabilirsiniz. Boğazdaki mukusun akmasına engel olarak daha rahat uyumanızı sağlayacaktır.

Yatak odanızı havalandırın ve nemlendirin!

Yatak odanızı havalandırın

Yattığınız odanın kuru olması rahat nefes almanıza engel olacaktır. Mümkün ise klimalı ortamda yatmayın yada hava nemlendirici kullanmaya özen gösterin. Şayet hava nemlendirici yok ise bir küçük tencerede kaynattığınız suyu bir süre yattığınız odada tutun.

Bitki çayı için!

Bitki çayı için

Gece öksürüğünden kurtulmak için bol bol bitki çayı içebilirsiniz. Papatya çayı rahat uyumanıza yardımcı olurÖzellikle zencefil ,nane ve papatya çayı sizi rahatlatacak ve öksürük olmadan uyumanıza yardımcı olacaktır. Zencefil gece öksürüğünü azaltırNane çayı balgam söktürücü özelliği sayesinde göğsünüzü yumuşatarak sizin rahat uyumanızı sağlayacaktır. Nane çayı balgam söktürür.

Pastil kullanın!

Pastil kullanın

Gece öksürüğü için en bilinen yöntemlerden bir tanesi pastil kullanımıdır. Boğaz pastilleri hem nefesinizi rahatlatacak hem de öksürüksüz bir uyku için çok faydalı olacaktır.

Bir kaşık bal yiyin!

Bir kaşık bal yiyin

Bir kaşık bal gece öksürüğünü kesiyorEvet gece öksürüğü için bir kaşık bal yiyebilirsiniz. Ya da bir bardak sıcak suya bir kaşık bal ilave edip ılınınca içebilirsiniz.

Ben son iki gündür sıcak suya bal koyup içiyorum.

Ve gece öksürüğümün azaldığını söyleyebilirim.  

Yorumunuzu Bekliyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.