2020 Orta Saç Modelleri » Eyeliner Nasıl Sürülür İnce Püf Noktaları

Eyeliner Nasıl Sürülür İnce Püf Noktaları


Bakışları öne çıkaran ve gözlerin güzelliğini vurgulayan eyeliner, kadınların ilgi çekici ve bir o kadar da güzel görünmelerini sağlar. Göze eye liner çekerek göz makyajının daha iddialı ve daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz. Ancak eyeliner sürmek sanıldığı kadar basit değildir. Kadınların çoğu uygun yöntemle sürmeyi denemedikleri için göz makyajında eyeliner yerine göz kalemlerini tercih ederler. Oysaki eyeliner düzgün bir şekilde sürülebildiği takdirde göz kalemi gibi sağa sola dağılmaz. Daha kalıcıdır ve göz makyajı uzun süre bozulmadan gözde kalır. Her kadın kendi gözüne eyeliner sürebilir.

Eyelinerı hata yapacağım diye korkmadan, gözünüze sürme yöntemlerini haberimizde anlatacağız. Kozmetiklerde birkaç değişik formda eyeliner satılmaktadır. Likit formlarda olanları kullanabilmek için biraz tecrübe ve pratik yapmış olmak gerekir.
Genellikle kuaförler likit formlardaki eyelinerları daha kolay sürerler.

New wel eyeliner pen


Eğer siz bu konuda çok acemiyseniz, birkaç denemenize rağmen düzgün süremediyseniz, hazır stick kalem şeklinde satılanları kullanabilirsiniz.

Newwell eyeliner pen özellikle rahat sürümü, kalıcı rengi ve akmaması açısından tercih edebileceğiniz en güzel eyeliner. Satın almak için TIKLAYIN

Son zamanlarda kozmetik raflarında görmeye başladığımız, jel şeklinde küçük kaplarda satılan ve kesik uçlu fırçalarla çok rahat ve kolay bir şekilde uygulanabilen eyelinerları da tercih edebilirsiniz. Kalem şeklinde olan eyeliner için bir dezavantaj olduğunu da belirtmek istiyoruz. Bu formdaki ürünler kullanılmadığı zaman dik bir pozisyonda tutulmalılar. Aksi takdirde içinde bulunan eyeliner kuruyarak kullanılamaz hale gelebiliyor. Bu nedenle kalem formunda hazırlanmış eyelinerların ömürlerinin kısa olduğunu da bilmenizde fayda var.

Göz makyajında eyeliner nasıl sürülür, tekniği Eyelinerı göz kapağınıza ve kirpik diplerinize düzgün bir şekilde kapatıcı sürüp daha sonra da göz farınızı sürdükten sonra çekmelisiniz. Gözünüze sürdüğünüz kapatıcı hata yaptığınızda silinecek bölgedeki boyanın daha çabuk cildinizden temizlenmesini sağlar ve aynı zamanda makyajınızın kalıcılığını da arttırır.


Önce eyeliner çekip, daha sonra göz farı uyguladığınızda çektiğiniz eyeliner çizgisinin özelliği bozulacak ve düz çizgi görünümü far nedeniyle kaybolacaktır.
Eyelinerı fırça ya da kalem ile sürerken ilk yapmanız gereken göz kapağınızın orta kısmını belirlemektir. Eyelinerı çekmeye göz ün orta noktasından başlayarak, göz dibine doğru sürmelisiniz. Tek bir düz çizgi şeklinde sürmeniz ilk zamanlarda zor olabilir. Bu nedenle küçük küçük çizgiler halinde sürmeyi deneyin. Sonra bu çizgileri birleştirin. Göz dibine geldiğinizde yine gözün orta

noktasından başlayarak gözünüzün kulağınıza yakın olan tarafına doğru sürmeye devam edin. Sürme işlemini yine küçük küçük çizgiler halinde devam ettirin. Bu yöntem pratik ve kullanışlı bir yöntemdir.
Bu küçük çizgiler sizin pratik kazanmanızı sağlayacak. Bir gün bir kerede tek bir çizgi halinde eyeliner çekebilecek hale geleceksiniz.


Hata yapmaktan korkmayın. Hata yaptığınızda yani çizginin düzgünlüğü bozulduğunda tamamını silerek gözünüzü yormanıza gerek yok. Hatalı ve kusurlu kısmı bir kapatıcı yardımıyla kapatabilirsiniz. Islak mendil yardımıyla o kısmı silebilir ve bölge kuruduktan sonra sürme işlemine devam edebilirsiniz. Eyeliner kuyruğu için iki göze göre eşit bir uzunluk noktası belirleyin ve kuyruğun bitmesini istediğiniz yere küçük bir nota koyun. Kuyruğu yukarıya doğru bir çizgi ile eyeliner ile birleştirin. Eyeliner nasıl sürülür işlemi bitti. İşlem bittikten sonra gözünüze sürdüğünüz eyeliner boyasının kurumasını beklemeden açmamalısınız. Gözünüzü boya kurumadan açtığınızda eyeliner dağılır ve emeğiniz boşa gider. Sabırla kurumasını bekleyin. İşlem bittikten sonra fırçanızı da yeniden rahatça kullanabilmek için temizlemeniz gereklidir. Eyeliner çizgisi göz dibinde daha ince ve dışa doğru ilerledikçe kalınlaşan bir şekilde sürülmelidir. Bu şekilde sürmek daha derin ve etkili bakışlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Yorumunuzu Bekliyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.