Ev Yapımı Proteinli Saç Bakım Maskesi

Sending
User Review
0 (0 votes)

Proteinli saç bakım maskesi

Ev Yapımı Proteinli Saç Bakım Maskesi

Saçlar özellikle biz bayanların daha çok ilgi alanına giriyor olsa bile siz beylerin de saç bakımı konusunda dikkatli olmasında yarar var diye düşünüyorum.

Kış mevsiminde rüzgar ,yağmur,soğuk ve kirli hava koşulları yaz mevsiminde güneşin ve denizin olumsuz etkileri saçlarımızın dökülmesine, kurumasına , cansız ve mat görünmesine yol açabiliyor.

Bazen de kullandığımız saç ürünleri özellikle jöleler,wakslar vs vs .

Bu liste uzar gider …

Proteinli Saç Bakım Maskesi

Ev yapımı proteinli saç bakım Maskesi

Malzemeler

Bir yumurtayı bir kaseye kırın ve içine bir yemek kaşığı limon suyu ekleyin ardından herhangi bir esans ilave edin. Lavanta yağı , kayısı yağı, çam terebentin olabilir.

Bu ekleyeceğimiz esans sayesinde yumurtanın o kötü kokusunu yok etmiş olacağız.

Lavanta yağı

Limon sayesinde ise saçlarınızda eğer varsa kepeklerin azalmasına etkili olacaktır.

Tüm malzemeleri tam ölçüsünde kullanmanız çok önemli . Fazlası kesinlikle saçlarınıza ve kafa derinize zarar verebilir.

Gelelim proteinli saç bakım kreminin uygulanmasına .

İlk önce saçlarınızı güzelce yıkayın ama krem sürmeyin . Sadece şampuanla yıkadıktan sonra bu karışımı saçlarınıza masaj yaparak yedirin. Yaklaşık olarak 10-15 dakika kadar bekletin. Fazla tutmayın lütfen . Ardından güzelce durulayın ve maskenin içine kullandığınız esanstan saçınıza bir kaç damla sürün. Yumurta kokusu biraz zor geçeceği için tekrar esans kullanabilirsiniz.

9 thoughts on “Ev Yapımı Proteinli Saç Bakım Maskesi

  1. Ev yapımı proteinli saç maskesi oldukça etkili bir maskeye benziyor. Özellikle yumurtanın kokusu için lavanta yağı koymak çok güzel fikir. Mutlaka deneyeceğim bunu. Teşekkürler Seyhancım 🙂

  2. Ev Yapımı Proteinli Saç Maskesi ilginçmiş. Yazı için kaleminize sağlık. Acaba kuru saçlara ne kadar iyi gelir? Kuru saçlardan bıktım.

  3. proteinli saç maskesi güzel fikir özellikle esans olayı çok iyi fikir. Teşekkürler

  4. Şu sıcaklarda (tabii deniz, tuzlu su gibi faktörler de dahil) gerçekten saçlar çok fazla kuruyor ve her zamankinden daha çok bakıma ihtiyaç duyuyor. Proteinli saç maskesi gayet pratik görünüyor. En azından haftada bir ya da 10 günde bir uygulayabilirim bu maskeyi. Tarif için çok teşekkürler 🙂

Yorumunuzu Bekliyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: