Güzellik & BakımUncategorized

Doğru Allık Nasıl Seçilir?

Doğru Allık Nasıl Seçilir?

Allık Seçiminin Püf Noktaları

Doğru Allık Nasıl Seçilir?

Doğru bir makyaj için her şeyin kusursuz ve tam olması gerekir. Bunun için yapılması gereken ise iyi bir allık seçimidir. Allık sürülmesi kolay zannedilen bir makyajdır. Ama bu söylem maalesef yanlıştır. Allık doğru sürülmesi zor olan bir makyaj malzemesidir. Doğru allık seçimi ve doğru allık sürme işlemi ile daha güzel görüneceğiniz kesindir.

Ten Rengine Göre Allık Seçimi

Allık seçiminizde ilk adım olan ten rengine göre allık seçmediyseniz bu durum çok komik ve kötü olur. Bunun için yapılması gereken ilk adım ten rengine göre allık seçmedir.

Cilt Alt Tonu Nedir?

Ten renginden sonraki adım sevdiğiniz bir rengi seçmeniz olacaktır. Sıcak veya soğuk renklerden seçeceğiniz renk cilt alt tonunu belirler. Cilt alt tonu belirleme işlemi çok kolaydır. Yapmanız gereken tek şey bileğinizin iç kısmına bakmanızdır. Eğer damarlarınız yeşil ise bu durumda sizin cilt alt tonunuz sıcaktır. Damarlar mavi ise siz soğuk cilt alt tonusunuz.

Eğer beyaz bir tene sahipseniz bu demek oluyor ki cildinize soğuk renkler yakışacaktır. Bundan dolayı mat renkleri tercih etmelisiniz. Yani pembe, turuncu gibi ara renkler allık seçiminde daha uygun olacaktır.

Trendyol indirim kuponu için tıklayın

Cilt Tipine Göre Allık Seçimi

Cilt tipine göre allık seçimi de önemlidir. Normal veya karma tipi cildi olanlar için ideal allık seçimi toz allıktır. Kuru cildi olanların aynı zamanda nemlendirici görevi görmesi açısından krem allık daha iyi sonuç verecektir. Yağlı ciltler için ise favori allık jel olandır. Belirttiğimiz bu yöntemlerle yapacağınız allık seçimi, makyajınızda en iyi sonuçları verecektir.

Hediyemen
Tıklayın
Etiketler

İlgili Makaleler

6 Yorum

Yorumunuzu Bekliyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: