Deri Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Deri koltuk temizliği

Deri Koltuk Temizliği

Deri koltuklar şıklığı açısından çok gözde olan ancak temizliği açısından korkularak kullanılan bir koltuk çeşididir.

Aslında püf noktaları bilindikten sonra her şeyin kullanımı çok kolay ve keyifli bir hale gelmektedir.

Bugün kü yazımızda sizlere deri koltuk temizliği nasıl yapılır? konusunda gerekli püf noktalarından bir kaç temizleme yolundan bahsedeceğiz.

Deri koltuk temizliği

Deri Koltuklarda Basit Temizleme Yolları

Aslında günlük rutin temizliğiniz sırasında düzenli olarak deri koltuklarında temizlenmesini aksatmaz iseniz işiniz çok kolay olur. Üstelik düzenli temizliğiniz sayesinde de deri koltuk takımınız ilk günkü kadar yeni ve şık kalacaktır.

Her gün nemli bir bez ile koltuklarınızı silebilirsiniz. Eğer kış mevsimi ise nemli silme işleminin ardından kuru bir yumuşak bez ile mutlaka kurulamayı ihmal etmeyin.

Deri Koltuklardaki Lekeler Nasıl Çıkartılır?

Portakal Kabuğu

Evet yanlış görmediniz ! Portakal kabuğu ile deri koltuktaki lekeleri yok etmek mümkün. Portakal kabuğu ile koltuğunuzda ki lekeleri yavaşça ovun ve ardından nemli bir bez ile silin. Tertemiz olacak ve portakal kabuklarının vitaminleri sayesinde koltuklarınız daha dayanıklı ,daha parlak görünecektir.

Beyaz sabun

Bir bezin üzerine rendelediğiniz beyaz sabun ile de deri koltuk üzerinde bulunan lekeleri çıkartmanız mümkün. Sonrasında yine nemli bir bez ile silmeniz yeterli olacaktır.

Bir çay kaşığı zeytinyağı,bir çay kaşığı sirke ve tercihinize uygun bir çay kaşığı uçucu yağı karıştırıp deri koltuklarınızı bu karşımla da temizleyebilirsiniz.

Deri koltuk temizliği için dikkat edilmesi gereken en önemli püf noktası az su kullanmaktır. Aşırı su ya da nemli bırakmak koltuğun zamanla çatlamasına , matlaşmasına ve yırtılmasına yol açar.

Deterjan kullanımından kaçınılmalıdır.

Deterjan ve fazla su koltukların çatlamasına neden olur.

Yorumunuzu Bekliyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.