BiPudraSağlıkUncategorized

Corona Virüs İle Savaşabilen Tek Besin

Coronavirus ile Savaşabilen Tek Besin

40 milyon yıldan beridir arılar Propolis maddesinin imalatını yapıyorlar. Bu genetik mucize üzerinde araştırma yapan Pavia Üniversitesi bilim insanları, bu mucizevi maddenin virüslere karşı direncimizi güçlendirdiğini ortaya koydular. Bu maddenin çok doğal bir anti biyotik etkisi var. Yapay olarak sentezinin mümkün olmaması ise büyük bir kayıp olarak vurgulanıyor. Eski antik Mısır Roma ve Yunan toplumlarında Tanrılara adak olarak adanan Propolis nedir ve Coronavirüs ile Propolis ilişkisi hakkında biz de siz değerli okuyucularımız için araştırma yaptık.

Corona virüs ile savaşan tek besin

Propolis Nedir?

Propolis bol miktarda flavonoidler  amino asitler ve mineraller  içeriyor. Ana bileşenler olan flavonoidler, bitkilerin ultraviyole ışınlarından ve virüsler gibi dış düşmanlardan korunmalarına yardımcı olur. Sadece bir savunma aracı olarak değil besin olarak da çok yararlı olarak kullanılıyor. Bu bitkileri yiyen böcek ve hayvanların vücudunda da bu bileşenler zengin bir şekilde bulunuyor. Bu döngü 40 milyon yıldır sağlıklı bir şekilde devam ediyor.  Propolis ile ilgili araştırmalar Avrupa ve ABD’de hızla devam ediyor.

Flavonoidler ne işe yarıyor?

 Vücut oksidasyonunu önleme işlevi olan, tüm hastalıklarda bir faktör olan aktif oksijeni baskılayan, sistemik hücreleri aktive eden, bağışıklık fonksiyonunu iyileştiren, canlılığı arttıran ve doğal şifa gücünü içinde barındıran bir maddedir. Bilindiği gibi bitkiler, hareket edemeyen canlılardır ve güneşin acımasız etkisi altında UV ışınlarının saldırısına maruz kalıyorlar ve gün boyu kalmak zorundadırlar.  İşte hareket edemeyen bitkileri ultraviyole ışınlardan sürekli olarak koruyan madde propolismaddesidir. İnsan olarak biz de bu mucizevi düzende tehlikelerden kaçmak ve hayatta kalmak için, kendi antioksidan mekanizmanızı geliştirmeliyiz. Bu noktada diğer canlılarda olmayan bilme isteği, bilinç ve irade gücü, araştırma yetisi ve sınırsız imkan bize yardımcı oluyor. İnsan, kendisine neyin iyi geldiğini araştırabiliyor ve onu almaya gücü var. Arılar tarafından üretilen bu özel maddeyi bile.. Propolis içeriği çok zengin ve içindeki mucizevi maddelerden biri olan  Phytoncide maddesi de  arıların, bitkilerin zararından kendilerini korumak için salgıladığı aromatik bir maddedir. Esas olarak bir terpen kompleksinden oluşan bu madde, doğal bir organik maddedir ve oluşur ve insanlar için olağan üstü zihinsel ve fiziksel sağlık verebilecek kapasiteye sahiptir. Tüm bu içerikler arılar tarafından üretilen Propolis içinde mucizevi bir olay olarak vardır.

Propolis Bizi Virüsten Koruyacak mı?

Evrende işleyen düzene kulak veren bilim insanları, doğada her sorunun bir çözümü olduğunu er ya da geç görüyorlar. Propolis, sadece arıların üretebileceği, hassas oranlarda bir araya getirdikleri ve doğada az bulunan bir madde olarak, insanların bağışıklık sistemini güçlendirme noktasında yararlı olabiliyor. Yani bizleri virüslerin saldırılarından bir dereceye kadar koruyabilir. Şu an için Coronavirusetkisini yok edecek bir anti-viral ilaç bulmakta aciz olan bilim insanları, hala bu öldürücü virüsü yok etmenin yollarını arıyorlar. Bu arada ise insanların bağışıklık sistemini güçlendirecek ilaçlar için de başvurabilecekleri sınırsız çeşitlilikte sınırsız ürün menüsü bulunan cömert doğaya yönelip yeni arayışlar içindeler…

Etiketler

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Hala propolis alacağım. Hep aklımda ihmal ediyorum. Bulursam alayım herşeyi talan ettiler marketlerde.

  2. Corono Virüs herkesin yaşamını etkiledi. Umarım bir an önce bu süreç atlatılır bizler de normal yaşamımıza döneriz. Propolis bulabilirsem ben de bir bakayım. çok teşekkürler bu faydalı bilgiler için.

  3. Propolis gerçekten direnç verdiğini yediniz zaman anlıyoruz ve geliştirilerek insana enjekte edilirse daha kuvvetli olabilir. Tavsiye için teşekkür ederiz.

Yorumunuzu Bekliyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: