Corona (korona virüsü) Nasıl Bulaşır?

Corona (korona virüsü) Nasıl Bulaşır?

Corona (korona ) virüsü dokunmaktan çok solunum yolları ile bulaşan bir virüstür.

Corona(korona) Virüsü Nasıl Bulaşır?

Virüsler ve özellikle corona(korona) virüsü hakkında bilgi edinmeye çalışmaktan yoruldunuz. Biliyorum herkes bir yerlerden virüsler hakkında bilgi toplamaya çalışıyor. Ancak birçok site uzattıkça uzatıyor.

Corona(korona)virüsü

Corona virüsü hakkında bilinen en büyük yanlış dokunarak bulaştığı yönünde söylentilerdir. Öncelikle belirtmek gerekiyor ki bu virüs solunum yolları ile geçen bir virüstür. Dokunduğunuzda geçmesi ise biraz daha dolaylı yollar ile gerçekleşiyor.

Corona Virüsü Solunum Yolları ile Bulaşır

Örneğin dokunduğunuz takdirde elinizle gözünüzü, burnunuzu, ağzınızı ellediğinizde yine solunum yollarınızı kullanmaya başlıyorsunuz. Zaten uzmanların ilk açıklaması göz bulguları yönünde olmuştu.

Göz Bulgusuna Özellikle Dikkat Edin

Bireyler uykusu geldiğinde, gözü kaşındığında, gözlük rahatsız ettiğinde, lens problemi yaşadıklarında ve başka durumlarda sürekli gözlerini kaşıyorlar. İşte bu gibi etmenler hastalığı solunum yoluyla kapmadan da sizlere geçebileceğini gösteren etmenlerdir.

Ayrıca bir not düşmek gerekiyor.

Not: Son zamanlarda kullanılan tedbir amaçlı bütün kolonya ve dezenfekte ürünlerini kullananlar bu ürünlerle ellerini temizleyip gözlerine dokunmaya, ağızlarına, burunlarına dokunmaya devam ediyorlar.

Bu durumdan kaçının virüsü bir nebze olsun etkileyebilen bu ürünler kesin sonuç vermeyecektir. Ayrıca kolonya gibi zararlı maddeler sizlere ağır zararlar verme ihtimali yüksek ürünlerdir.

Corona virüsü nasıl bulaşır diye sormak yerine bu virüsten korunmanın daha sağlıklı yollarını bulmalısınız.

Diğer yazılarımıza da göz atın.

İlginizi çekebilir tıklayın

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (2)
  • comment-avatar

    kesinlkle katılıyorum corona virüsü nasıl bulaşıyor önemli ama kendimizi korumamız daha da önemli

  • comment-avatar

    Ben de de sürekli gözümü ovuşturma huyu var bundan vazgeçmeliyim bir an önce 🙂

  • Disqus (0 )
    %d blogcu bunu beğendi: