Cilt Serumu Nedir? Nasıl Kullanılır? Dermabien Melacure C Vitamini Serumu

Cilt Serumları Nedir?
Cilt serumları cildin ihtiyaçlarına yönelik olarak tercih edilen ve cildi tazeleyen içeriğe sahiptir. Cilt serumlarının nasıl tercih edileceği ve ne şekilde kullanılacağı oldukça önemlidir. Cilt serumlarının kullanılması cilt kusurlarının giderilmesinde cildin tedavi edilmesinde ve cildin yenilenmesinde oldukça önemli bir görev üstlenmektedir.

Cilt Serumları Nasıl Kullanılır?


Cilt serumları temizlenmiş cilde uygulanmalıdır, tampon hareketlerle cilde iyice yedirilmesi gereken serumlar aktif bir içeriğe sahiptir. Aktif içeriği sayesinde cildin en alt tabakasına inerek etki göstermektedir. Cilt serumları kullanırken sabırlı davranılması oldukça önemlidir. İlk kullanımdan sonra etki görüleceğinin düşünülmesi oldukça sık yapılan bir hatadır. Tüm serumlarda geçerli olan kural az 1 aylık kullanımdır. Tüm cilt serumları en az 1 ay boyunca düzenli olarak kullanılması halinde etki göstermektedir. Günde 2 kez kullanılması tavsiye edilen serumlar içeriğine bağlı olarak arttırılarak azaltılabilir. Serumların cildin en alt tabakasına daha kısa sürede inebilmesi için dermaroller kullanılabilmektedir. Dermaroller silindir başlık üzerinde ince iğnelere sahip olan bir alettir. Bu alet cilde mikro delikler açarak uygulanan ürünlerin cildin en alt tabakasına nüfuz etmesine olanak sağlamaktadır.

Aynı Anda Kaç Serum Kullanılabilir?


1’den farklı serumun kullanılması olağan bir durumdur. Bu tür durumlarda serumların üst üste aynı gün kullanılmaması gerekmektedir. Bunun için haftanın her gününde farklı içeriğe sahip serumlar kullanılmalıdır. Örneğin pazartesi günü D vitamini serumu salı günü ise kolajen içerikli serum kullanılabilir. Serumların günleri ayrılarak kullanılması cildin reaksiyon göstermemesi için oldukça önemli bir detaydır. Aynı zamanda sabah farklı akşam farklı serumlarda kullanılabilmektedir. Bu kişinin tercih ve ihtiyaçları doğrultusunda belirlemesi tavsiye edilen bir kullanım şeklidir.

Cilt Tipine Uygun Serum Seçimi


Akneli cilt tipi için C vitamini kolajen ve retinol serumlarının kullanılması tavsiye edilmektedir. Bu serumlar cildin yağ dengesini sağlarken kolajen üretimini arttırmaktadır. Haftanın 3 günü ne bu ürünleri yayarak kullanmak kısa süre içerisinde etki alınmasına olanak sağlamaktadır. Cildin en derin tabakasına ile bildiğinden cilt kusurlarının azaltılmasında etkilidir.

Dermabien C Vitamini Serum

Cilt Serumları Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Serumlar tek başına nemlendirici olarak kullanılmamaktadır. Serumun en iyi etki gösterebilmesi için temizlenmiş cilde tampon hareketlerle masaj yapılarak uygulanması gerekmektedir. Cilt tipi ile uyumlu bir serum seçilmesi ve bilinçli kullanım oldukça önemlidir. serumların düzenli kullanılması sonucunda kırışıklık görüntüsü azalır, yaşanma problemleri giderilir ve cildin sıkılaştırılması sağlanır. Tüm bu etkileri alabilmek için cildin uygun ve temizleme jeli ile temizlenmesi ardından serum uygulanması gereklidir. Serum bir iki damla şekilde uygulanmalıdır. Serumu yüze boca etmek serumun etkilerini arttırmak için kesinlikle yeterli değildir. Bu sebeple bilinçli kullanım cildin reaksiyon göstermemesi ne olanak sağlamaktadır. Serum kullanımı günlük cilt bakım rutinine eklenmesi gereken bir adımdır. Tıp kı cilt temizliği gibi serumların kullanımı da oldukça önemli ve etkilidir.

Dermabien Melacure Vitamin C Serum

MELACURE Regenerating Liposomal C Vitamin Serum

MELACURE Regenerating Liposomal C Serum cildi sıkılaştırıp ince kırışıklık görünümünü azaltır ve ton dengesini sağlar. C Vitamininin antioksidan etkisi, Glutatyon ve E vitamini ile daha da yükseltilmiş ve Hyaluronik asitle cilt nemliliği arttırılarak çevresel oksidan etkilere karşı maksimum direncin kazandırılması amaçlanmıştır. Yüksek antioksidan özelliğe sahip olan Glutatyon, tek başına C ve E vitaminlerini aktive etme ve melanogenezi düzenleyerek lekelenmeye karşı cildi koruma potansiyeline sahip bir moleküldür.

Cilt tonunu açar.

Azalan kolajen ve elastin yapımını arttırır.

Cildi aydınlatır, nemlendirir, tonunu eşitler,

dış etkenlerle yapısı bozulan cildi canlandırarak Glutatyon ile cildi tazeler.

Kuru, karma ve yağlı ciltlerle

rahatlıkla kullanabilir.

Dermabien Melacure Serisi için TIKLAYIN