Cilt Lekelerini Azaltan Yöntemler

Cildimizde oluşan lekeler ve izler . Bu hemen hemen herkesin yaşadığı bir problem biliyorum. Elbette çözümleri mutlaka vardır. Bende sizler için birz araştırdım ve bakın neler buldum.

Cilt lekelerini azaltan doğal yöntemler nelerdir? Şimdi sizlere kısa kısa bir kaç tane yöntemden bahsetmek istiyorum.

Hindistancevizi yağı cilt lekeleri için büyük bir fayda sağlıyor. Neden mi? Çünkü hindistancevizinin içindeki yağlar birer antioksidan görevi görmekte ve bu yağlar cildinizdeki belli hasarların lekelerin yada izlerin giderilmesine yardımcı olmaktadır.

HİNDİSTANCEVİZİ YAĞINI HER GÜN GÜVENLE KULLANABİLİRSİNİZ

Hergün düzenli olarak hindistancevizi yağını cildinizde leke ,iz olan yerlere sürebilirsiniz. Zamanla azaldığını ve belli bir kullanımdan sonra da neredeyse tamamen geçtiğine şaşıracaksınız.

Aloe vera mucizesi

Gerçekten de aloe vera bence tam bir mucize kaynağı. Daha önce yazmış olduğum yazılarımda da çokca bahsettiğim bir bitki.

Gelelim Aloe veranın ciltdeki leke ve izler için nasıl kullanılacağına. Aloe vera yaprağını uzunlamasına olacak şekilde dilimler halinde keserek içindeki özsuyunu çıkarın. Ve sorun yaşadığınız cildinizdeki leke yada izlere bu özsuyu sürünüz. Aloe vera cildinizin yenilenmesini sağlayacaktır. Ciltteki kuruluğu gidererek nemlendirir. Mutlaka kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Fındık yağı mucizesi 

Cilt lekeleri yada izleri için diğer bir doğal yöntem ise fındık yağı dır. Fındık yağı cildinizi besleyerek hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur.Fındık yağının ayrıca cildinizi sıkılaştırıcı bir etkiside vardır. Kılcal damarları güçlendirir ve ciltteki fazla kırmızılığı dengelemeye yardımcı olur. Cilt lekeleri için kullanılması uygun bir yağdır.

Havuç cilt lekeleri için önemlidir

Evet havuç ve havuç suyu bizlerin sağlığı açısından çok yararlı olan havuç cilt bakımı cilt lekeleri içinde oldukça önem taşıyor. İçindeki C vitamini ve mineraller sayesinde cildimizin temizlenmesi ve yenilenmesi için tüketilmesi çok önemlidir.

Ayrıca havuç suyunu bir çay kaşığı deniz tuzu ile karıştırıp yara .leke yada iz olan bölgeye sürebilirsiniz.Kuruduktan sonra ılık su ile durulamanız yeterlidir.

Cilt lekeleri ,izler yada yeni oluşmuş can sıkan yaralar için sizlere bir kaç tane basit ama çok önemli doğal yöntemleri anlatmaya çalıştım. Umarım işinize yarayacaktır. Yazımızı aşağıdaki emojilerle değerlendirmeyi unutmayın. Ayrıca sosyal medyada paylaşmak için alttaki butonları kullanabilirsiniz. SEVGİYLE KALIN 💞💞💞

4 yorum

  1. Cilt lekeleri canımızı sıkıyor bazen, yazıdaki öneriler çok iyi. Özellikle de aloevera ve havuç. Teşekkür ediyorum.

  2. Cilt lekeleri can sıkıcı olabilmekte birçok kişi için tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

Yorumunuzu Bekliyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.