Güzellik & Bakım, Sport Stories, Uncategorized

Cilt Bakımı Önerileri

Cilt Bakımı Önerileri

Cilt bakımı önerilerine geçmeden önce bilinmesi gereken en önemli şey öncelikle yüzünüzü ,cildinizi çok iyi tanımak gerektiğidir.

Cilt tipinin; karma, yağlı ve kuru olduğunu, akneli veya akneye meyilli olup olmadığını, bildikten sonra cilt bakımı çok daha kolay ve sağlıklı olacaktır. İlk olarak cildinizi tanımaya çalışın. Bunu evde kendini kolayca öğrenebileceğiniz gibi isterseniz ihtiyaç dahilinde bir uzmandan da yardım alabilirsiniz.

Cilt bakımı önerileri

Sabah Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Sabah cilt bakımı nasıl olmalıdır? İşte sorunun cevabı .Cilt tipine uygun bir temizleyici ile sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkamalı, ardından yine cilt tipinize uygun bir toniği yüzünüze uygulamalısınız.

Kesinlikle ve kesinlikle cildinizin aksine bir ürün kullanmayın.

Son olarak da cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirmelisiniz.

Akşam Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Akşam cilt bakımı nasıl olmalıdır?

Akşam cilt bakımı nasıl olmalıdır? Akşam yatmadan önce de, kullanmak istediğiniz kağıt maske, kil maskesi, serum, peeling varsa uygulayabilir, hemen ardından da rutin temizleyici, tonik ve nemlendirici bakımınızı uygulayıp yatabilirsiniz.

Cilt Bakımında Sabun

Drxdion Dermakozmetik El Yapımı Sabunlar

Eğer sabun kullanıyorsanız, sabunun ph değerine mutlaka bakmalısınız. Yüzünüzü geren hiçbir sabun ve temizleyiciyi kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Ben yaklaşık olarak 15-20 gündür drxdion dermakozmetik doğal lavanta yağı sabunu kullanıyorum. Ve bu sabunun artıları ,doğallığı, cildimi derinlemesine temizlemesi ve kurutmamasını çok sevdim.

Eğer cildinizde şikayet ettiğiniz ciddi sorunlar varsa en yakın hekime görünmeniz en iyisi, kendi başınıza halletmeye kalkmamalısınız. Cildinizde lekelenme, yanık vb. gibi kalıcı hasara neden olabilirsiniz.

Bir Kaç Tüyo

•Cildiniz için doğal maskeler kullanmak istiyorsanız, aknelerinizi söndürmesi için o bölgeye sarımsak, soğan sürebilirsiniz. İçerisinde ki antioksidan ile sivilceyi kurutacaktır.

•Cilt tonunuzu beyazlatmak ve ton eşitsizliğini gidermek için pirinç suyunu sürüp 15 dakika kadar bekletip, durulayabilirsiniz.

•Siyah nokta probleminiz varsa, yumuşak uçlu bir fırça yardımıyla karbonat sürebilirsiniz, fırçanızın yeni ve kullanılmamış olmasına dikkat etmelisiniz.

•Kirpiklerinizin güçlenmesi ve uzaması için ise badem yağını yatmadan hemen önce sürüp yatabilirsiniz.

Bu Makalelerimizde İlginizi Çekebilir.

 • İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır? Tedavi Süreci Nasıl İşliyor?
  İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır? Tedavi Süreci Nasıl İşliyor? İmplant tedavisi, diş noksanlığı durumunda uygulanan bir tedavi çeşididir, İmplant tedavisinde vida şeklinde ve titanyumdan yapılan bir malzeme diş kökü görevini görmektedir. Diş kökünün titanyumdan yapılmasının sebebi ise insan vücudunun titanyum maddesini çok daha kısa sürede ve daha kolay şekilde kabulleniyor olmasından kaynaklanmaktadır. Bu konuda İmplant tedavisinin …
 • Zebra Perde Temizliği Nasıl Yapılır?
  Zebra perde temizliği nasıl yapılır? Hemen hemen gündelik hayatta her gün temizlenmese de mevsim geçişlerinde temizlenmesi gereken zebra perdeler. Zebra perdeler kolay kolay kirlenmiyor, ancak en az yılda 2 defa temizlenilmesi öneriliyor. Bu perdelerin diğer perdelerden temizlenmesi biraz farklı. Şimdi zebra perde temizliği nasıl olur onu birlikte inceleyelim. Yapmamız gereken ilk şey perdeleri yerinden sökün, yalnız perdeyi sökerken …
 • Makyajdan Tamamen Arınmış Bir Cilt İçin Ne Yapmalı?
  Düzenli olarak makyaj yapanların yaşadıkları en büyük problemlerden biri cildi makyajdan tamamen arındırmaktır. Çünkü dışarıdan bakıldığında yapılan temizlik sonrasında makyaj tamamen silinmiş gibi görünse de ciltte gözle görünmeyecek kalıntılar olabiliyor ve bu durum cilde zarar veriyor. Özellikle makyaj kalıntılarının cilt sağlığını bozuyor olması haliyle kadınlarda büyük bir endişe yaratıyor. Peki, cildi makyajdan tamamen arındırmak için …
 • The Cheapest Online Shop Berrylook
  Hello, I would like to tell you about a quality and cheap online shopping site these days, when we are approaching the winter months. In fact, strict readers of my site know it before. How selective I am when it comes to online shopping. As you know, we have been trying to fight a virus …
 • Ozonlabs Bellatrix Bentonit İçerikli Güneş Losyonu 125ml
  Yaz ya da kış farketmeden güneş kremi kullananlardanım. Çünkü cildimizi güneş ışınlarından hem yaz hem kış aylarında da korumamız gerekiyor. Cildimin aşırı hassas olması nedeniyle her ürünü çok rahat kullanamıyorum. Bu nedenle özellikle cilt bakım ürünlerimde çok seçici davranıyorum . Sizlere Ozonlabs Bellatrix Bentonit İçerikli Güneş Losyonundan bahsetmek istiyorum. Ozonlabs Bellatrix Bentonit İçerikli Güneş Losyonu …

BiPudra

bipudra.com

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumunuzu Bekliyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.