Cilt Bakımı Önerileri

Cilt Bakımı Önerileri

Cilt Bakımı Önerileri

Cilt bakımı önerilerine geçmeden önce bilinmesi gereken en önemli şey öncelikle yüzünüzü ,cildinizi çok iyi tanımak gerektiğidir.

Cilt tipinin; karma, yağlı ve kuru olduğunu, akneli veya akneye meyilli olup olmadığını, bildikten sonra cilt bakımı çok daha kolay ve sağlıklı olacaktır. İlk olarak cildinizi tanımaya çalışın. Bunu evde kendini kolayca öğrenebileceğiniz gibi isterseniz ihtiyaç dahilinde bir uzmandan da yardım alabilirsiniz.

Cilt bakımı önerileri

Sabah Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Sabah cilt bakımı nasıl olmalıdır? İşte sorunun cevabı .Cilt tipine uygun bir temizleyici ile sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkamalı, ardından yine cilt tipinize uygun bir toniği yüzünüze uygulamalısınız.

Kesinlikle ve kesinlikle cildinizin aksine bir ürün kullanmayın.

Son olarak da cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirmelisiniz.

Akşam Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Akşam cilt bakımı nasıl olmalıdır?

Akşam cilt bakımı nasıl olmalıdır? Akşam yatmadan önce de, kullanmak istediğiniz kağıt maske, kil maskesi, serum, peeling varsa uygulayabilir, hemen ardından da rutin temizleyici, tonik ve nemlendirici bakımınızı uygulayıp yatabilirsiniz.

Cilt Bakımında Sabun

Drxdion Dermakozmetik El Yapımı Sabunlar

Eğer sabun kullanıyorsanız, sabunun ph değerine mutlaka bakmalısınız. Yüzünüzü geren hiçbir sabun ve temizleyiciyi kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Ben yaklaşık olarak 15-20 gündür drxdion dermakozmetik doğal lavanta yağı sabunu kullanıyorum. Ve bu sabunun artıları ,doğallığı, cildimi derinlemesine temizlemesi ve kurutmamasını çok sevdim.

Eğer cildinizde şikayet ettiğiniz ciddi sorunlar varsa en yakın hekime görünmeniz en iyisi, kendi başınıza halletmeye kalkmamalısınız. Cildinizde lekelenme, yanık vb. gibi kalıcı hasara neden olabilirsiniz.

Bir Kaç Tüyo

•Cildiniz için doğal maskeler kullanmak istiyorsanız, aknelerinizi söndürmesi için o bölgeye sarımsak, soğan sürebilirsiniz. İçerisinde ki antioksidan ile sivilceyi kurutacaktır.

•Cilt tonunuzu beyazlatmak ve ton eşitsizliğini gidermek için pirinç suyunu sürüp 15 dakika kadar bekletip, durulayabilirsiniz.

•Siyah nokta probleminiz varsa, yumuşak uçlu bir fırça yardımıyla karbonat sürebilirsiniz, fırçanızın yeni ve kullanılmamış olmasına dikkat etmelisiniz.

•Kirpiklerinizin güçlenmesi ve uzaması için ise badem yağını yatmadan hemen önce sürüp yatabilirsiniz.

Bu Makalelerimizde İlginizi Çekebilir.

 • Prestarrs Women’s Outerwear Shopping
  Hello everyone, I’m with you with a new online shopping. As you know, most stores are closed during the pandemic. There are some open stores, but I do not prefer […]
 • Cilt Serumu Nedir? Nasıl Kullanılır? Dermabien Melacure C Vitamini Serumu
  Cilt Serumları Nedir?Cilt serumları cildin ihtiyaçlarına yönelik olarak tercih edilen ve cildi tazeleyen içeriğe sahiptir. Cilt serumlarının nasıl tercih edileceği ve ne şekilde kullanılacağı oldukça önemlidir. Cilt serumlarının kullanılması cilt […]
 • Kürtaj Nedir? Kürtaj En Erken Kaçıncı Haftada Yapılabilir?
  Kürtaj En Erken Kaçıncı Haftada Yapılabilir? Kürtaj için en uygun hafta gebeliğin 6.haftası ve sonrasıdır. Bu zaman dilimde embriyo henüz çok küçüktür ve hamilelik kesesi ultrasonla görülmeyecek seviyededir. Bu nedenle […]
 • Adalox İntim Sprey
  Temizlik konusunda saçlarımız için , vücudumuz için ya da diş bakımımız için mutlaka su harici ekstra ürünler kullanıyoruz. Kim dişlerini macunsuz fırçalıyor? Yada saçlarınızı şampuan kullanmadan mı yıkıyorsunuz? Hayır değil […]
 • Canvas bag for men Lukecase Waxed Canvas Waterproof Backpack
  Hello everyone, we have been at home for a long time. As you know, our corona problem does not end. It doesn’t look like it will end for a longer […]
Güzellik & Bakım Sport Stories Uncategorized