Boyun Germe Ameliyatındaki Riskler Nelerdir?

Boyun Germe Ameliyatındaki Riskler Nelerdir?

Boyun germe ameliyatı

-Enfeksiyon

Ameliyat sonrası Enfeksiyon gelişmesi çok düşük bir olasılıktır. Eğer Enfeksiyon gelişirse ek sağaltma ve tedavi yöntemleri, antibiyotik kullanımı veya cerrahi müdahale gerekebilir.

Kanama

Ameliyat sonrasında kanama olursa iyileşmede gecikmeye yol açabilir. Ameliyat sonrasında kanamaya sebebiyet verebileceği için ameliyattan bir hafta kadar önce aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır.

– Cerrahi anestezi

Ameliyat sırasında uygulanan Lokal ve genel anestezi birtakım riskler söz konusu olabilir. Cerrahi anestezi sedasyon esnasında İstenmeyen durumlar, kanlanma oluşabilir.

Kronik ağırlar: ameliyatı sonrası kronik ağrı gelişimi çok düşük bir risktir.

Alerjik reaksiyonlar

Bazı vakalarda malzeme, yara bantları ve cilde uygulanan bir takım solüsyonlara düşük bir risk olarak alerjik reaksiyonların geliştiği belirtilmiştir. Ameliyat esnasında ya da sonrasında kullanılan bir takım ilaçlara karşı alerjik reaksiyonlar ek tedaviler gelişebilir

Sigara içenler

Ameliyat öncesi ve sonrası sigara içimi yara iyileşmesi olumsuz sonuç ve komplikasyonlar görülmesine neden olabilir.

Tatmin etmeyen sonuç

Boyun germe ameliyatlarında bazen istenen sonucu almama olasılığı vardır. Bunların içerisinde agreman gerekmeksizin deformiteler oluşabilir. Boyunda ani kas hareketleri nedeniyle kanama oluşumu, hareketlerde yavaşlama ve his kaybı gibi şikâyetler görünebilir. Bu tür durumlarda hasta için ek ameliyat gerekebilir

Boyun estetiği ameliyatları uzun dönem

Uzan Vadede ameliyat sonuçlarını etkileyen Komplikasyonlar sık görülmese de, boyun germe ameliyatına bağlı olarak gelişebilen risklerden bahsedilebilir. Tıp ve cerrahi uygulamaları her zaman belirlilik arz eden bir bilim değildir. İyi sonuçlar beklenildiği halde, sonuçlar hakkında garanti verilemez. Diğer Yan etkiler ve istenmeyen durumlarla karşılaşılması çok düşük bir risktir.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir . Microblading Nedir? Kıl Tekniği Kaş Nasıl Yapılır?

Microblading Nedir? Kıl Tekniği Kaş Nasıl Yapılır?https://bipudra.com/kil-teknigi-kas-nasil-yapilir-microblading-nedir-fiyati/

1 thought on “Boyun Germe Ameliyatındaki Riskler Nelerdir?

  1. Ben bir kaza veya hastalık yüzünden oluşan bir gereklilik yoksa amelyatlara biraz uzak duruyorum. Riskleri de düşününce göze almak zor geliyor.

Yorumunuzu Bekliyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: