BiPudraSağlıkUncategorized

Bitki Çaylarının Faydaları

Bitki çayları ve faydaları

Yeşil çay

Yeşil Çay

İlk olarak yeşil çay dan bahsetmek istiyorum. Yeşil çay Camellia sinensis denilen bitkinin yapraklarıdır. Biz her ne kadar onu yeşil çay olarak tanıyor ve seviyor olsak da asıl adı Camellia Sinensis tir. Yeşil çay genellikle kilo vermek ve şişkinliği giderme konusunda kullanılmaktadır. Artı özellik olarak sivilceleri gidermek ve alerjik durumları önlemek gibi meziyetleri vardır.

Oolong Çayı

Oolong Çayı

Bir diğer çayımız da yine yeşil çay ile aynı bitkinin yapraklarından olan oolong çayı. Yeşil çaydan farkı yapraklarının değişik işlenmesidir. Daha çok Çin ve Japonya da içilen bir çay türü olan oolong çayı kalp rahatsızlıklarına karşı korur ve kolesterolü düşürücü etkiye sahiptir. Kan şekerini düşürür ve kilo verme konusunda çok etkilidir. Metabolizmayı hızlandırır be yağ yakımına yardımcı olur.

Matcha Çayı

Matcha Çayı

Matcha çayı  gölgede yetiştirilen çay ağacı yapraklarından elde edilen bir yeşil çay türüdür. Gyokuro çayının yapraklarından elde edilen bir çay türüdür. Tozu kullanılarak içilir. En önemli etkisi göbek yağı yakma konusundadır. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir.

Papatya çayı

Papatya Çayı

Uykusuzluğa iyi gelir. Bas ağrısını tedavi eder. Rahatlatır.

Kuşburnu çayı

Yüksek tansiyonu düşürmek için birebirdir. Solunum yolu hastalıklarına iyi gelir. Diz agrılarına ve eklem rahatsızlıklarına iyi gelir. Mideye iyi gelerek ülser oluşumunu engeller. Diyet ile birlikte içilir ise zayıflamaya yardımcı olur.

Nane Çayı

Nane çayı mideyi rahatlatır ,bulantıyı önler. Ağız kokusunu engeller. Sakinleştirici özelliği vardır.

Nane Çayı
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Yorumunuzu Bekliyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: