Baştan Sona Kış Makyajı Rehberi

Baştan Sona Kış Makyajı Rehberi

Kış makyajı, koyu tonların hakim olduğu bir trenddir. Bu trendin doğru ve etkili kullanılması sonucunda hem sağlıklı hem de hoş görünen stillere sahip olunabilir. Peki, kış makyajı nedir? Kış makyajı yaparken nelere dikkat edilmelidir? Kış makyajı yaparken hangi malzemeler tercih edilmelidir? İşte, detaylar!

Kış Makyajı Rehberi

Kış Makyajı Rehberi: Kış Makyajı Nedir?

Kış makyajı, soğuk havalarda veya kış aylarında yapılan makyaj türüdür. Yaz makyajına göre çok daha mat renklerin kullanıldığı bu makyaj trendi genç yaşlı herkesin uyabileceği pratik kurallara dayanmaktadır.

Kış Makyajı Rehberi: Kış Makyajı Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kış makyajı modası, takip edilmesi çok kolay olan belirli kurallara dayandırılmaktadır. İşte, kış aylarında makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken renk, malzeme ve biçim kuralları ve detayları.

1 – Dudaklarda Renk Tonu Tercihi

kış makyajında ruj rengi seçimi

Hava ne kadar soğuk olursa olsun, makyaj yaparken çok daha enerjik ve sıcak bir ruha sahip olmak gerekmektedir. Bu noktada kış makyajında ruj rengi seçimi oldukça etkilidir. Yaz aylarında da olduğu gibi kış aylarında da kırmızı ruj tercih etmek, bulunulan ortama enerji yaymaya yardımcı olur. Kırmızı ruj, kahverengi göz makajı ile bir araya getirildiğinde oldukça heyecan verici olacaktır.

2 – Buğulu Göz Makyajı

Buğulu Göz Makyajı

Buğulu göz makyajı, kış makyajı trendi içerisinde en çok tercih edilenlerdendir. Özellikle koyu renk ve siyah renkteki kıyafetlerle mükemmel bir uyum sağlayan buğulu göz makyajı, kış aylarının en sevilenlerinden. Göz kapaklarından dış kısma doğru uzanan bir açıktan koyuya geçiş içeren far paleti tercih etmek kış aylarında da içinizi ısıtacak.

3 – Işıltılı Ten Makyajı 

Kış makyajı modası rehberinin üçüncü sırasında ten makyajı ögelerinden olan highlighter kullanımı gelmektedir. Özellikle açık renkli kadınlar kış aylarında solgun görünmekten şikayet ederler. İster fondoten üzerine aydınlatıcı kullanılsın, istenirse fondoten ve aydınlatıcı birbirine karıştırılsın, ten renginde pembelik ve parlaklık elde edilecektir. Bu da çok daha canlı bir görünüme imkan sağlar.

4 – Dolgun Kirpikler

Rimel

Kış makyajı ögelerinden önemli bir tanesi olan dolgun kirpikler, hem göz makyajını hem de yüzü daha canlı ve estetik gösterir. Bu noktada dolgunlaştırıcı özellikli 2 ya da daha fazla fırça ve adıma sahip maskara setleri tercih edilmelidir.

5 – Allık Kullanımı

Allık

Kış aylarında ten rengi de açılmaya başlar ve dolayısıyla cildin daha halsiz bir görünüme sahip olmasına neden olur. Kış makyajı yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında allık tercihi de önemli bir yere sahiptir. Cildin alt renk tonuna uygun allık rengi ve modeli tercih edilerek, hem sağlıklı hem de çok estetik bir görünüm elde edilebilir.

https://bipudra.com/dogru-allik-nasil-secilir/

4 thoughts on “Baştan Sona Kış Makyajı Rehberi

  1. Kış mevsimi geldiğine göre kış mevsimine uygun makyaj tüyolarını öğrenme zamanım gelmişti. Ellerine sağlık bu güzel ipuçları için Seyhancım.

Yorumunuzu Bekliyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: