SağlıkUncategorized

Alıç Sirkesi Zayıflatır mı? Alıç Sirkesi ve Faydaları Nelerdir?

Alıç sirkesi adından da anlaşılacağı gibi alıç meyvesinden yapılmaktadır. Alıç meyvesini bazı yörelerde kuş yemişi, alış, kızılcık yada geyik dikeni olarak da bilinmektedir. O kadar çok faydası olan bir sirkedir ki her derde deva dediğimiz elma sirkesini bile bu konuda geçmektedir. Bugünkü yazımda ;

Alıç Sirkesi nasıl yapılır? 

Alıç Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

Alıç Sirkesi zayıflatır mı ? konularını bulabilirsiniz.

alıç

Alıç Sirkesi Nasıl Yapılır?

İlk olarak mucize sirkenin yapımı ile başlamak istiyorum.

  • 1 kilo alıç meyvesi
  • 4 litre su
  • 1 çay bardağı elma Sirkesi
  • 1 yemek kaşığı Kaya tuzu

Alıç Sirkesi Nasıl Yapılır?

İlk olarak meyveleri güzelce yıkadıktan sonra 5 litrelik cam kavanoza koyalım. Ardından Kaya tuzu ve elma sirkesi ekleyelim. Ve suyumuzu koyalım. İyice karıştırıp ağzını tülbent ile sıkıca bağlayalım.

Işıksız bir ortamda yaklaşık 3 yada 4 hafta kadar beklemesi gerekiyor. Her gün sadece tahta kaşıkla karıştıralım. Bu 3-4 hafta sonunda alıçların dibine çöktüğünü göreceksiniz. Evet alıç Sirkesi hazır demektir. Alıç Sirkesi aktarlarda da satılmaktadır. Ayrıca salatalarınızda değişik bir tat yakalamak için kullanabilirsiniz.

Alıç Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

Sirkemizin yapımı tamamlandığına göre şimdi gelelim faydalarına.

Alıç Sirkesi Zayıflatır mı?

Alıç sirkesinin yağ yakıcı özelliği bulunuyor. Ve tok tutucu özelliği sayesinde de zayıflama konusunda tercih ediliyor. Özellikle sabahları aç karnına bir bardak suya bir çay kaşığı alıç Sirkesi konularak içildiği zaman metabolizmanız daha da hızlanacaktır. Ve buda zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Daha fazla kişiye ulaşması için lütfen aşağıdaki butonları kullanarak sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Etiketler

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Alıç sirkesi elma sirkesinden sonra en çok kullanılan sirkelerden. Alıç sirkesini evde yapmak en güzeli ve en sağlıklısı. Tarif için çok teşekkürler.

  2. Alıç deyin aklıma çocukluğum geldi. Çok severim. Alış sirkesini ilk defa duydum. Zayıflamak isteyenler alıç sirkesini mutlaka kullanmalı o zaman.

Yorumunuzu Bekliyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: