BiPudraSağlıkUncategorized

Akciğeri Hangi Besinler Temizler?

Akciğeri Hangi Besinler Temizler?

Nefesimizi sağlıklı bir şekilde kontrol edebilmek için belli başlı besinleri tüketmeliyiz. Yiyeceğimiz besinler hem akciğer sağlığımızı hem de kanserden korunmak için oldukça önemlidir.

Sağlıklı Akciğer İçin Yenilmesi Gereken Besinler Nelerdir?

Bunun için birçok gıda bulunuyor.

Covid 19 (Korona Virüsü) Kalp Krizini Tetikler mi?

Örneğin;

Akciğeri Temizleyen Besinler

Keçiboynuzu
  • Keçiboynuzu: Toksinlerin arındırılması ve detoks etkisi yaratmasından dolayı oldukça yararlı bir besindir.
  • Sarımsak: Doğal bir antibiyotik kaynağı olan sarımsak, solunum sistemi için büyük önem taşır. Akciğerleri tam anlamıyla çalışmasına yarar ve içerdiği vitaminler ile birçok hastalığı da def eder.
  • Zencefil: Akciğer içinde ki zararlı tüm maddeleri atar. Kirli hava, sigara gibi tüm faktörleri akciğerler içinden alıp götürür. Adeta antibiyotik etkisi gösteren zencefil, içinde ki vitaminlerde ile sık sık tüketilmelidir.
  • Tere: Kontrolsüz olan tüm hücreleri frenleyen tere, C-E ve A vitamini bulundurur. Tam bir vitamin deposu olan tere, akciğer için olmazsa olmazlar listesindedir. Yeşil sebzeler içinde en başta olan tere, temizlenme konusunda oldukça etkilidir.
  • Üzüm çekirdeği: Oldukça kuvvetli bir antioksidan olan üzüm çekirdeği, kanser oluşumunu engelleyerek vücut içinde ki tüm zararlı hücreleri vücuttan atar. Antioksidan miktarını arttırarak, vücudun tüm gereken ihtiyacınızı verir ve kansere karşı büyük bir kalkan oluştur.
  • Kereviz: Mevsim sebzesi olan kereviz, mutlaka sofraları sık sık süslemelidir. Çünkü akciğer sağlığında ciddi rol oynar. Kanserojen birçok maddenin de oluşumunu engelleyerek, akciğerleri temizler. Haftalık olarak 2 veya 3 kez tüketmek de yeterlidir.
Sarımsak

İlginizi Çekebilir.

Nlp Nedir? Nlp Teknikleri Nelerdir?

https://bipudra.com/nlp-nedir-nlp-teknikleri-nelerdir/

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı