Konuk YazarModaUncategorized

A dan Z ye Kendi Tarzını Yarat

A dan Z ye Kendi Tarzını Oluştur

Her kadın kendine en çok yakışan tarzda giyinmek ister. En doğru tarzı yaratmak, herkes gibi olmak değil; tek ve eşsiz olmaktır. Sadece size uyacak giyim tarzını oluşturmadan önce uymanız gereken bazı kurallar var:

A dan Z ye kendi tarzınızı oluşturun
  1. Vücut Tipinizi Tanımak
  2. Kendinize Yakışan Renkleri Bulmak
  3. İmzanız olacak kıyafetleri bulmak
  4. Temel Kıyafetlerinizi belirlemek
  5. Dolabınızı düzenlemek
  1. Belli başlı 6 vücut tipi vardır

Armut

Ters Üçgen

Oval

Dikdörtgen

Elmas

Kum Saati

A dan Z ye kendi tarzını bulmak. Vücut tipinizi tanıyın

Armut biçimli bir vücut tipiniz varsa, vücudunuzun üst kısmı ince ve alt kısmı geniştir. Belinize vurgu yapan kıyafetler giymelisiniz.Küpe ve kolye tarzı aksesuarlar, dikkatleri geniş kalçalardan uzak tutacaktır. Vücudun üst kısmına mümkün olduğunca sıkı giysiler giymekten kaçının. Üstte çok fazla giysi kullanmaktan kaçının, yoksa olduğunuzdan daha kilolu görüneceksiniz. Dar ve açık renkli pantolon giymeyin. Koyu pantolon ve etekleri seçebilirsiniz.

Ters Üçgen Ters üçgen vücut tiplerinin daha geniş omuzları vardır. Kalçalar ince, bacaklar uzundur. Bu vücut tipinde, omuzların daha geniş görünmesini sağlayacak kıyafetlerden kaçının. Geniş etek ve pantolonlarla, vücudun alt kısmına dikkat çekin. Düşük kemerler kullanabilirsiniz.

Dikdörtgen Dikdörtgen gövde tipinde, alt ve üst gövde eşittir. Göğüs geniş, vücudun alt kısmı düz ve bacakları incedir. Bu yüzden bacakları ön plana çıkarmak daha iyidir. Kolsuz üstler omuzları öne çıkarır. Body tarzı vücudu saran şeyler giyebilirsiniz. V yakalı kıyafetler ve asimetrik kesim etekleri size çok yakışacak. Bol elbiseler, kısa eteklerde uzun ceketler ve uzun gömlekler bu vücut tipine çok uygundur.

Kum Saati Kum saati vücut tipinde, ince bel, pürüzsüz bacaklar ve kavisli kalçalar öne çıkar. Bacaklarınızı ve belinizi vurgulayan kıyafetler giyebilirsiniz. Düşük belli pantolon ve üstleri giyebilirsiniz. Bol kıyafetlerden kaçınmalısınız, sizi kilolu gösterebilir.

Elmas Şekli Gövde Tipi Elmas şeklinde bir vücuda sahip kadınlar incedir ve geniş bir kalçaya sahiptir. Biraz armut tipine benzer ama elmas gövde tipinde kıvrımlar daha belirgindir. Üst gövde incedir. Detaylı pantolonlardan uzak durun. Kalçalara oturan ceketleri ve kalçanıza kadar gelen gömlekleri seçin. Bacakları vurgulayan renkli ve parlak üstler ve bol elbiseler giyebilirsiniz.

Oval gövde tipi Büyük göğüsler, geniş göğüs, yuvarlak alt gövde, ince kalçalar ve uzun bacaklar oval gövde tipinin özellikleridir. V yakalı elbiseler veya bluzlar, uzun gömlekler, askılı üstler ve boyundan bağlı elbiseler sizin için çok uygundur. Açık renkler, ince dikey çizgili giysiler, çok cepli pantolonlar, kısa etekler giyebilirsiniz.

A dan Z ye tarzınızı yaratın. Size yakışan renkleri bulun

2. Size yakışan renkler seçin

Her renk her kadına yakışmaz. Farklı saç renkleri ve ten renklerine en çok yakışan renkler nedir merak ediyormusunuz?

Kahverengi ve siyah saçlı kadınlara yakışan renkler

Pembe, beyaz, krem rengi,açık sarı, kırmızı, yeşil, turuncu.

Sarışınlara yakışan renkler

Kırmızı, siyah, kobalt mavisi, zümrüt yeşili, hardal sarısı, beyaz.

Kızıl saçlara uygun renkler

Yeşil, kırmızı, siyah.

Vücut tipimiz ve bize yakışan renkleri bulduktan sonra gelelim tarzımızı oluşturmak için önemli olan diğer detaylara.

3. İmzanızı oluşturacak kıyafetleri bulmak

Her kadına çok yakışan ve onunla bütünleşen kıyafet ve aksesuarlar mutlaka vardır. Bu kıyafetleri kombinasyonlarınızda kullanmaya çalışın. Örneğin siyah size çok yakışıyordur ve tanıdıklarınız sizi bu renkle bütünleştirmişlerdir. Veya gözlüğünüz, çantalarınız gibi aksesuarlar da aynı şekilde sizinle bütünleşen parçalar olabilir. Bunlara öncelik verin.

A dan Z ye kendi tarzınızı bulun. Kendi tarzınızı yaratırken imzanız olabilecek giysileri belirleyin

4. Temel kıyafetlerinizi belirlemek

Basic dediğimiz, temel renk ve modellerde olan bazı giysiler vardır. Bunların arasından size uygun olanları belirleyip, kombinasyonlarınızda tamamlayıcı parçalar olarak kullanın.

5. Dolabınızı düzenlemek

Sıra geldi en son ama çok da önemli bir bölüme. Giyinirken size kolaylık olması için, dolabınızı hızlıca kombinasyon oluşturacak şekilde düzenleyin. Giysileri kategorilere göre asın veya yerleştirin. Mevsim geçişlerinde, bulunduğunuz mevsime uygun kıyafetler kolay ulaşılır bir yerde olsun.

A dan Z ye kendi tarzımızı oluşturmak için belli başlı ipuçları vermeye çalıştım. Umarım herkese faydası olur 🙂

DERYA SOYGUL
Etiketler

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Bu konuda çok ustayımdır. Yani bir kadına en çok hangi tarz yakışıyor çok doğru tespitler yaparım. Ama üzerinde gördükten sonra. Bunun için ya benimle alışverişe gitmeli ya da farklı tarzlarla bir süreli deneme yapmalı 🙂

  2. Modaya uygun ve tarz giyinmek önemli ama ondan daha önemlisi kendini tanıyıp kendi tarzını yaratmak. Teşekkürler Deria & Seihan

  3. A dan Z ye bize yakışanı bulmak çok önemli. İnsanın kendini tanıması ve giyimde risk almadan en doğru seçimleri yapması en güzeli. Çok güzel bir yazıydı 🙂

Yorumunuzu Bekliyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: