BiPudraFashionGüzellik & BakımModa

2021-2022 Moda Saç Renkleri

 

2021-2022 modası saç renkleri deyince herkesin aklına parlak renkler geliyordur. Bu yıl farklı tonlar, parlak ve canlı tonlar ön planda olacak , bizden söylemesi. Bütün dizi ve filmlere baktığımız zaman daha çok en sıcak tonların kullanıldığını görüyoruz. Bizimde hayalini kurduğumuz değişik, canlı ve parlak renkler oluyor bunlar. Ancak her renk herkese uygun olmayacağından dolayı saç rengi seçmek için profesyonel kuaförlerde renk uzmanlarından yardım isteyebiliriz.

Çünkü saç rengini değiştirmek için birçok etken bulunmaktadır. Giydiğiniz kıyafet, yapacağınız makyaj bile bunları etkilemektedir. Fakat ten renginiz saç yapınız öncelikle önemlidir. Cansız saçlarınıza canlılık enjekte etmek yine renk değişimi ile mümkün olabilir. Hem sizin havanızı değiştirecek hem de saçlarınızın son modaya uymasını sağlayacaktır. Profesyonel kuaförlerde yapılacak analizler ile size yakışacak olan yılın trendy olan renkleri bilgisayar ortamında tek tek deneyerek bulabilirsiniz. O zaman ilk iş olarak bu konuda uzman bir kuaför salonu bularak bu yılın modasına kulak verin ve sizlerde saçlarınız için canlı tonlar kullanmaktan kaçınmayın. Saçlarınız da gölge, röfle gibi eğilimleri değerlendirirken ten renginizin bunu kaldırıp kaldıramayacağını göz önünde mutlaka bulundurmayı unutmayın.

Kırmızı Tonları

Kırmızı saç tonları bu yıl çok revaçta oldu. Her yerde kırmızı ton mutlaka var. Kızıllar, karameller, bakır tonları ve balköpüğü gibi renkler saçlarınıza canlılık katan renklerdir. Sıcak tonların vermiş olduğu enerji ile bu aylarında adeta göz kamaştıracaksınız.
Bunların yanı sıra kırmızı tonlarda gölgeler de bu yıl çok moda, gölgeler diğer renklere göre daha iddiasız ve belli belirsiz olması nedeniyle çoğu kadın tarafından daha çok talep gördü. Genelde bazı kadınlar tek renk tercih ediyor dahi olsa bu sefer gölgelerde çok moda oldu.
Kızıl ve siyah tonlarının bir birleri ile uyumu ön planda tutuluyor. Bunların dışında sarı tonları ile kızıl tonları kombine edilerek kullanılabiliyor. Bu tür saç rengi tonlarında ten rengi de göz ardı edilebiliyor. Çünkü gölgeli olduğu için ten rengini kamufle etmede bazı tonlar kullanılabiliyor.

Yeni Çıkan Renkler

Canlılık ve Parlaklık dışında da bu yıl birçok farklı saç renkleri kullanılmaya başlandı. Natural renkler ve daha doğal görünümü olan saç renkleri moda olmasına rağmen tek renk ve mor gibi karamel bakırı gibi yeni çıkan saç renkleri gündeme damgasını vurmaya devam ediyor.


Biz kadınlar her zaman havalı her zaman bakımlı olmayı severiz. Hayalimizde hep yapmak istediğimiz ama cesaret edemediğimiz bir renk mutlaka vardır. Hayalinizde ki renkleri tercih etmek için bir uzman ile görüşmeden önce kendi evde yapabileceğinizi düşünün. El beceriniz var ise evde kendiniz de bir kaç farklı rengi birleştirerek güzel sonuçlar çıkarabilirsiniz.

Saç Renginizin Daha Kalıcı Olmasını Sağlayın!

Saçlarınız da boya uygulaması var ise saçlarınızı boya koruyucu şampuanlar ile yıkamalısınız. Bunların dışında saç renginize göre koruyucu bakım kremi kullanmanız gerekir. Mesela kızıl renk koruyucu maskeler de bulunmaktadır. Biraz araştırarak saçlarınızdaki boyanın saçlarınızda daha uzun kalmasını sağlayın. Hem kesenize hem de saçınıza iyilik yapmış olursunuz.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı