AlışverişBipudra TanıtımModaUncategorized

2020 Haşema Modelleri

Yaz tatilleri hepimizin hayalidir. Yazın denize girmek, yüzmek en sevilen aktivitelerden sadece bir tanesidir. Ancak çok değil bir yirmi beş yıl öncesinde tesettürlü kadınlar deniz tatillerine gidemiyorlardı. Çünkü denize gittiklerinde tesettüre uygun bir giysi yoktu. Çoğu zaman eşleri ve çocukları denize girerken kadınlar sahilde kıyafetleri ile oturuyor, yahut üzerlerinde etekler ile sadece bacaklarını suya sokuyorlardı. Ve doğal olarak da gittiği tatilden hiç bir zevk alamıyorlardı.

Haşema Nedir?

Daha sonra bu ihtiyacı göz önüne alan ,özellikle tesettür ürünleri üretenler yeni bir ürün projesi üzerinde çalıştılar.Amaçları tesettürlü bayanların da gönüllerince denize girebilmelerini ve gittikleri tatilin tadını çıkarabilmelerini sağlamaktı. Tesettür mayo üretimi böyle başladı ve bu yeni ürünün adı hakiki şeriat mayosu anlamına gelen haşema oldu.

Bildiğiniz gibi kapalı bayanların, havuza veya denize girdiklerinde vücudunu tamamıyla örten ve kapatan bir giysiye ihtiyaçları oluyor. Bu giysilere haşema adı veriliyor.

Alt Üst Bone ve İç Bikiniden oluşmaktadır
Alt Pantolon Likralıdır Boru Paçadır
Kollar Likralı Kumaştır ve Mayoya Dikilidir
Üst Mayo Esnemez Mayo Kumaşıdır
Su İtici Özelliğe Sahiptir
Çift Yönlü Fermuardır.

İlk zamanlarda sadece kadınlara yönelik kullanılan bir kaç modelden ibaret olan haşemalar günümüzde hem bayanların hem de erkeklerin tercih ettiği bir deniz giysisi olarak önümüze çıkmaktadır.Son yıllarda çocuklarında kullanmaya başlamış olduğu haşemalar değişik ve çeşitli modelleriyle göz doldurmaktadırlar.

Tesettür mayo, mayo mağazalarına girmeden önce sadece tesettür kıyafetleri satılan mağazalarda satılıyordu. Çünkü insanların buna alışma süreci vardı. Biliyorsunuz farklı ve yeni şeyleri kabul ettirmek zordur. Hele de bu toplumun tamamını değil neredeyse yarısını ilgilendiriyorsa! Ancak ihtiyaç büyük olunca tesettür mayo kıyafetini insanların kabul etmesi çok da zor olmadı. Haşema ilk çıktığı sene sadece 120 adet satılırken ikinci senesinde 1970 adet satılınca üreticiler bu yönde çalışmalarını artırdı.

Günümüzde kapalı bayanların giyim tarzına yönelik ürün satan pazaryeri ne yazık ki hala çok az sayıda bulunmaktadır. Bu nedenle tesettürlü bayanların giyebileceği tarzda ürün sayısı yok denecek kadar az. Özellikle denize veya havuza girmek isteyen tesettürlü bayanların bu isteklerini gerçekleştirebilmesi için vücudunu tamamen kapatan kaliteli bir haşema giymeleri gerekiyor.

Tam Haşema Modelleri

Günümüzde çok çeşitli modellerde, kumaşlarda, vücut yapısına göre tesettür mayo seçenekleri var ancak bu çeşitlilik hemen olmadı. İlk senelerde üretilen modeller çok özenli değildi. İlk çıkan modeller estetik olarak yetersiz ve çok kullanışlı değillerdi. Haşema üreten firmalar, tesettürlü bayanların ihtiyaçlarına yönelik değil daha çok görünüşlerine yönelik üretim yapıyorlardı. Bu da pek çok tesettürlü bayanın istediği giyim tarzına erişememesine neden oluyordu. Sonuç hayal kırıklığı ve hüsran.

Yani evet vücudu yeteri kadar örtüyordu ve denize, havuza girebiliyordunuz ancak her birinde farklı bir sıkıntı vardı. Bazılarının kumaşları çok kalın olduğu için denizden çıkınca kurumaları çok zaman alıyordu.  Aynı şekilde bol olması amacıyla çok geniş kesim dikilen haşemalar ile plajlarda tesettür mayolu kadınlar kukla gibi görüntüler oluşuyordu. 

Bazı kumaşlarda o kadar inceydi ki denizden çıkıldığında içi gösteriyordu ve haşema amacına ulaşamıyordu. Bir de ilk üretilen haşemalar da çoğunlukla paraşüt kumaşlardan yapılıyordu. Kollarında lastik olan bu paraşüt kumaşlı haşemalarda kulaç atmak imkansız oluyordu. Çünkü ilk kulaçtan sonra paraşüt kumaşın içine su doluyor ve kolunuzu suyun altından yukarı kaldırma şansınız olmuyordu. Sonradan üretilen tesettür mayolarında kolları mayo kumaşı ile yaptılar. Böylece haşema giyen kadınların daha kolay yüzmeleri, kulaç atmaları sağlandı.

İlk yapılan haşemelarda ki bir hata da paçalarının sıyrılmasıydı. Normal eşofman paçası formunda yapılan hameşalarda denizde yüzmek istediğinizde paçaları yukarı sıvanıyor ve haşema gene amacından çıkıyordu. Neyse ki zamanla yapılan hatalar yavaş yavaş düzeltildi. Her bedene, isteğe, zevke göre haşema çeşitleri üretilmeye başlandı.

İlk olarak bedenlere özen göstermeye başladılar. Özellikle büyük bedenler bile artık rahatlıkla tesettür mayo bulabiliyor. Vücudu tamamen kapatan, örten bir haşema modeli sayesinde bayanlar çok daha rahat edebiliyorlar.

Aynı şekilde çok zayıflar için de üretilmiş haşemalar var. Hamilelere özgü tesettür mayolar da üretilmeye başlanırken, on iki, on üç yaşındaki kızlar için bile haşemalar üretiliyor.

Emayo İspanyol Likralı Tam Kapalı Tesettür Mayo

Tam haşema modellerinin içeriğinde pantolon ,elbise ,bone ve eşarp bulunmaktadır. Genellikle denize girmek için tercih edilen tam haşema modelleri pantolon yerine tayt olarak da satışa sunulmaktadır. Seçim tamamen tesettürlü bayanlarımızın tercihidir. Hem havuzda hem de denizde çok rahat kullanılabilmektedirler. Tesettürlü bayanlarımızın rahatlığı ön plandadır.

Tesettür Mayo Nedir?

Artık plajlarda o kadar şık tesettür mayosu seçenekleri var ki… Çantasından terliğine ve hatta şapkasına kadar takım olarak dikilen haşema modelleri plajlarda adeta bir podyum havası estiriyor. İlk tesettür mayo modellerine bakılınca ne kadar büyük yollar kat edildiği ortada. Hatta o kadar şık haşema modelleri üretiliyor ki kapalı olmayan bayanlar da bu haşemaları kombin olarak alıp spor yaparken dahi kullanabiliyor.

Her sene farklı haşema modelleri üretiliyor. Kadınlar için modave kombin yapmak  ne kadar önemlidir biliyorsunuz. Tesettür mayo seçeneklerinde de her sene farklı modelleri plajlarda görünce acaba seneye daha yeni ne model üretilebilir diye merak ediyor insan.  Ancak yaz gelip plajlarda daha farklı kombinleri görünce ne kadar büyük bir piyasanın içerisinde olduğunuzu anlıyorsunuz. Haşema  üreticileri büyük arge ekipleri ile her sene gelişen ihtiyaç ve arzulara göre o kadar şık ve güzel modeller üretiyorlar ki tesettürlü olmayan bayanlar bile özeniyorlar. Hele şapkası, terliği, çantası mayosu takım modelleri her kesimden kadının ilgisini çekecek kadar özenli.

Haşema Modelleri

Tesettür mayolarda da ihtiyaçlar farklı olunca bu ihtiyaçlara göre farklı modeller üretiliyor. Havuz haşeması dediğimiz kısa taylı ve kısa kollu modeller  tesettürlü olmayan bayanlar tarafından da tercih edilmektedir.  Özellikle iç Anadolu’da aile büyükleri  ile tatile gidenlerin sayısı çok fazladır. Kalabalık olarak yapılan bu tatillerde de kadınlar rahat edilmek için bikini ya da mayo yerine tesettür havuz mayosu tercih ediyorlar.  Aynı şekilde jileli ve yelekli  haşema mayolarını da tesettürlü olmayan bayanlar da tercih ediyorlar.

Emayo Likralı Tam Kapalı Tesettür Mayo 

Tesettürlü bayanlar için özel üretilmekte olan bu tam kapalı mayoların bazı özellikleri bulunmaktadır. Tam kapalı mayoların ilk olarak vücuda yapışmaması ve su tutmamasıdır. Çabuk kuruyacak kumaşlardan üretilmesi şarttır. Değişik desen ve modellerde üretilen bazı haşema modelleri ise kendi aralarında değişiklik göstermektedir. Tam haşemalar,tulum modeli haşemalar ve jile tarzı haşemalar bilinen en gözde modellerdir.

Denize veya havuza girmek isteyen bayanlar hem rahat etmek istiyor hem de dini inançlarına uygun bir şekilde giyinmek istiyorlar. Bu nedenle biz de tesettürlü bayanların bu ihtiyaçlarına yönelik tesettür mayo ürünlerini üretiyoruz.

Tesettür Mayo Modelleri 2020

Emayo Likralı Tam Kapalı Tesettür Mayo 1929 Aslıhan Lacivert
-Ürün: Alt Üst Bone ve Üst İç Bikini den oluşmaktadır


-Üst Alt ve Bone likralı %80 Polyamid,%20 Elastan kumaştan üretilmiştir.


-Likralı Desenli Tam Kapalı Mayo
 kumaşımız Hızlı kuruma ve su itici özelliğe sahiptir. 

Mayomuz likralı kumaşı sayesinde yüzme kolaylığı sağlar.

-Kalıplar Normal Bedene Uygundur


Etiketler

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. 2020 Haşema modelleri birbirinden güzel. Tesettürlü ya da tesettürsüz tüm hanımların beğeneceği bir seçenek mutlaka vardır.

  2. 2020 haşema modelleri çok güzel görünüyor. Ben de yaz için şimdiden haşema modellerinden seçmeye başlayayım değil mi 🙂

Yorumunuzu Bekliyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: