İstiridyeden Bahar Mimi

Sevgili Derya Soyguel kendisine gelen Bahar mimi görevinde beni mimlemiş. Kendisinin Bahar mimini okumak için Buraya tıklayabilirsiniz.

Mim yazılarına aslında artık yabancı değilim . Bir çok kez mim yazılarında mimlendim ve görevlerimi tamamladım. Ancak bu kez yeni olan Bipudra bloğumda ilk mim yazım oluyor.

Başlayalım mı? Hadi bakalım .

Bipudra’nın Bahar Mimi

1-Bahar bir insan olsaydı ,onunla aranız nasıl olurdu?

Eminim ki çok seveceğim bir arkadaşım olurdu. Çünkü ben hep söylediğim gibi yazı çok seven birisi değilim kış mevsimi bana daha uygun 😏 ama Bahar çok sıcak olmadığı işin gayet güzel anlaşacağım bir arkadaşım olurdu.

2- Şu ana kadar yaşadığınız hayatın Bahar kısmı hangi döneminiz ? O dönemde neler yaşadınız?

Hayatımın baharı sanırım 6 yıl önce başladı. Ve her gün yeniden yeşeren yapraklarla dolu çiçekler açan bir Bahar dönemi yaşıyorum. Dünyanın en güzel 3 çocuğuna sahibim onları çok seviyorum ve son numara Ege’m doğumuyla bana yeniden baharı yaşattı.

3- Bahar bir arkadaşınız olsaydı onun okumaya ihtiyacı olan kitabın ne olduğunu düşünürdünüz?

Franz Kafka Milena’ya Mektuplar

Bahar bir arkadaşım olsaydı sanırım okumasını istediğim kitap Franz Kafka’ dam Milena’ya Mektuplar olurdu.

Baharda aşk daha güzel olur…

4- Size baharı anımsatan insanlar var mı çevrenizde? Varsa kimler?

Ömrümün Baharı Ege’m

Biraz önceki soruda da söylediğim gibi bana en son baharımı yaşatan kişi küçük oğlum Ege 😍 Kızım Selin büyük oğlum Mert ile iki Bahar yaşadıktan sonra son baharımı ona borçluyum . Selin ve Mert pek foto göstermek taraftarı değiller 😉

5- Bahar temalı bir yağlı boya tablo yapmak isteseniz, resmin içinde olmazsa olmazınız ne olurdu?

Papatya Tarlası

Bahar temalı bir tablo çizmem gerekseydi sanırım ilk olarak ucu bucağı olmayan bir papatya tarlası çizerdim.

Papatya en sevdiğim çiçektir. Bana her zaman masumiyeti , sevgiyi ve doğallığı anımsatır. Tablomda da kesinlikle papatyaları çizerdim.

6- Bahar yorgunluğu ile mücadele eder misiniz? Yoksa kendini baharın kollarına yorgunca bırakmayı tercih edenlerden misiniz?

Anıma göre değişir sanırım bu . Şu an ki ruh halime göre yazacak olursam sanırım çoktan kendimi baharın kollarına bıraktım bile.

Tabi sabaha ne olur bilemem 🤔bakarsınız tam bir savaşçı olarak bahar yorgunluğu ile mücadeleye başlarım. Bir gizem bir sır diyelim.

7- Baharda gitmek istediğiniz coğrafya

Venedik

Bahar mevsiminde nasıldır bilmiyorum ama benim gitmek istediğim yer Venedik 😉 Grand Canal’da gondol keyfini yaşamak isterdim.

Sevgili Derya’dan devraldığım Bahar Mimi yazısı görevimi şimdi sizlere bırakıyorum.

Liveintime Seda

DertAnası Gülhan&Aso

DuoDiyet

Biriktirdiklerim Ahu

Bahar kokulu sevgiler 🌸🌸🌸

Venedik

İstiridyeden Bahar Mimi” için 33 yorum

  1. bi pudra yine çok güzel cıvıl cıvıl bir bahar mim yazısı yazmış. Çok eglenceli iç acıcı cevaplar tebrik ediyor ve beni mimlediği için görevi alıp gidiyorum.

  2. Bu mimi gördüğümde yapsam mı acabalarım vardı ama artık yok:)) Gerçekten iç açıcı bir mim, soruları da güzel ve derin. Önümde seninki güzel bir örnek olacak, eline sağlık…

  3. Bahar mimi görevi bize zaten İstiridye Avcısından gelmişti Seyhancım. Biz de hatta yazıp seni mimlemeyi planlıyorduk. 🙂 Biz yine dağıldık bir haftadır, blogları falan bıraktık haline ama bu ara yarından tezi yok toparlanacağız. İlk iş de bu mimi yapmak olsun. Ben de Venedik’e gitmek istiyorum. Hayalimin şehridir. İki kez mimlendik artık şart oldu bu görevi yerine getirmek. 🙂

  4. İlle de bahar diyorum, en güzel mevsim. Bu güzel mevsime yakışır cıvıl cıvıl sıcacık bir mim olmuş. Bu arada bir Kafka hayranı olarak elbette Milena’ya Mektuplar’ı okudum ve herkese de tavsiye ederim.

  5. Mim yazıları arada değişiklik için iyi oluyor ama bazen üst üste gelince de boğuyor benide istridye mimledi ama henüz tam karar vermedim bakalım hayırlısı elinize sağlık güzel bir etkinliği duygularınızı katarak yazmışsınız

  6. Seyhancım mim görevimizi dert anaları olarak yerine getirdik. Haberin olsun. Teşekkürler bizi mimlediğin için. 🙂

  7. Seyhancım valla hiç dikkat etmemişim kimleri mimlediğine. Kusura bakma lütfen. Olur öyle şeyler hepimiz kardeşiz nasılsa sorun değil. 🙂 Neyse Duo Diyet 2. kez mimlenmiş oldu. 🙂

  8. Bu mimin soruları bana ait ! 🙂 İyi ki hazırlamışım diyorum değişik cevapları okudukça. Cevapladığınız için çok teşekkürler. Baharın uyandırdığı hisleri değişik ağızlardan dinlemek zenginlik kazandırıyor hepimize. Bu arada Venedik benim de hayalim olmuştur hep, sevgiler 🙂

Sizde Yorum Yapın